نقشه سایت|صفحه اصلی|تماس با ما|نظرسنجی
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٤٠٣
اخبار > روزانه۳۰ هزار دز واکسن در سطح استان تزریق می شود


  چاپ        ارسال به دوست

معاون سیاسی، امنیتی استانداری اردبیل:

روزانه۳۰ هزار دز واکسن در سطح استان تزریق می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل گفت: به دلیل افزایش واردات واکسن از خارج، هر هفته۲۱۰هزار دز واکسن در اختیار دانشگاه علوم پزشگی استان قرار می گیرد و روزانه برای ۳۰ هزار نفر تزریق انجام می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، بهروز ندایی در ۴۳امین جلسه گام پنجم طرح شهید سلیمانی، بسیج ملی مقابله با همه گیری کوید ۱۹ در سالن سپاه حضرت عباس(ع) استان اظهار کرد:استان اردبیل جز آخرین استانها بود که به اوج پیک پنجم رسید و زودتر از سایر استان ها به وضعیت عادی برگشت و باید از عوامل کادر درمان و بسیج استان تقدیر کنیم.

وی با بیان اینکه در تمامی مراکز واکسیناسیون افراد بالای ۱۸سال واکسینه می شوند گفت: مردم برای دریافت واکسن مورد نظر خود به نزدیکترین مرکز بهداشتی و مراکز تجمیعی واکسن مراجعه کنند و بدون فوت وقت از فرصت استفاده کرده و واکسن دریافت کنند.

ندایی با بیان اینکه در روستاها نیز باید تزریق واکسن شتاب بیشتری بگیردافزود: شناسایی جمعیت در  روستاها نسبت به شهرها آسان و جامعه هدف مشخص است که با پایان یافتن واکسیناسیون در روستاها ، می توان از نیروهای روستایی در شهرها نیز استفاده کرد.

وی بیان کرد: در هر شرایط پیشگیری و مقابله با این ویروس به اراده مردم بستگی دارد و در حال حاضر پیشگیری از ویروس کرونا دو راه بیشتر ندارد یکی رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و دیگری دریافت هر دو دز واکسن در اسرع وقت است که هر دو به اراده و همکاری مردم بستگی دارد.

معاون سیاسی استاندار اردبیل اظهار کرد:خوشبختانه با همکاری مردم و مسوولان و کادر پزشکی وضعیت همه شهرهای استان از قرمز  به نارنجی و زرد در آمده و شرایط در همه حوزه ها کاملا نزولی شده است همچنین در کل کشور وضعیت با شیب  تند نزولی بوده و اردبیل رتبه هشتم در روند کاهش بستری ها و فوتی ها دارد و شرایط استان های همجوار نیز خوب ارزیابی شده است.

در این جلسه رییس دانشگاه علوم پزشکی، معاون بهداشت و فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان عملکرد، پیشنهاد و دیدکاه های خود را تشریح کردند.


١١:٤٩ - سه شنبه ٣٠ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٢٠٣    /    تعداد نمایش : ٣٠٥٥٦خروج