نقشه سایت|صفحه اصلی|تماس با ما|نظرسنجی
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
دوشنبه ٢٧ فروردين ١٤٠٣
اخبار > تدابیر لازم برای پاسخ به ابهامات و شبهات حقوقی مرتبط با انتخابات اتخاذ شده است/ کاهش وقوع جرایم انتخاباتی با اطلاع‌رسانی مسائل حقوقی


  چاپ        ارسال به دوست

تدابیر لازم برای پاسخ به ابهامات و شبهات حقوقی مرتبط با انتخابات اتخاذ شده است/ کاهش وقوع جرایم انتخاباتی با اطلاع‌رسانی مسائل حقوقی

مسؤول کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم در جهت پاسخ به ابهامات و شبهات حقوقی و قانونی مرتبط با انتخابات، از جمله مهم‌ترین اهداف این کمیته تلقی می‌شود.

بخشعلی لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، اظهار کرد: کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان اردبیل متشکل از ۵ عضو متخصص در امور حقوقی، فعالیت‌های خود را در راستای برگزاری هرچه بهتر انتخابات پیش رو انجام می‌دهد و تمهیدات لازم در جهت دفاع حقوقی از سلامت انتخابات و مجریان و دست‌اندرکاران آن ارائه می‌شود.

وی افزود: معاضدت قضایی حقوقی و طرح دعاوی در محاکم قضایی علیه اشخاص حقیقی و حقوقی در خصوص تخلفات انتخاباتی و پاسخ به استعلامات حقوقی و مشارکت در تدوین، ارزیابی و نهایی کردن دستورالعمل‌ها، آیین‌نامه‌ها، طرح‌ها و لوایح مرتبط با حوزه انتخابات استان اردبیل، از جمله وظایف مهم این کمیته است.

مسؤول کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان اردبیل با اشاره به هدف اصلی این کمیته، بیان کرد: اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم در جهت پاسخ به ابهامات و شبهات حقوقی و قانونی مرتبط با انتخابات، از جمله مهم‌ترین اهداف این کمیته تلقی می‌شود.

سرپرست دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی، امور حقوقی و ارتباطات مردمی استانداری اردبیل عنوان کرد: هم‌چنین رصد فضای مجازی از جنبه مطالب انتخاباتی توسط این کمیته انجام می‌شود و با هرگونه بی‌اخلاقی‌ها و هنجارشکنی‌ها که روند برگزاری انتخابات را خدشه‌دار کند، از طریق طرح پرونده در مراجع قضایی اقدامات لازم انجام می‌شود.

لطیفی وقوع برخی اقدامات غیرقانونی توسط افراد را مرتبط با عدم آگاهی کافی نسبت به مسائل حقوقی دانست و گفت: کمیته حقوقی وظیفه دارد مسائل حقوقی را که در قانون انتخابات پیش‌بینی شده است به مردم و داوطلبان اطلاع‌رسانی کند و از این طریق آگاهی افراد نسبت به مسائل انتخابات ارتقا می‌یابد و در نتیجه وقوع جرم به حداقل می‌رسد.

مسؤول کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان اردبیل در خصوص فعالیت غیرقانونی برخی کانال‌ها، گروه‌ها و صفحات مجازی هشدار داد و بیان کرد: انتشار هرگونه مطالب مرتبط با تخریب داوطلبان، زیرسوال بردن انتخابات و تشویق به عدم مشارکت در انتخابات پیگرد قانونی داشته و برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

سرپرست دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی، امور حقوقی و ارتباطات مردمی استانداری اردبیل تأکید کرد: کمیته حقوقی ستاد انتخابات استان اردبیل از عوامل اجرایی انتخابات استان در محاکم قضایی سراسر کشور نیز حمایت‌های لازم را انجام خواهد داد.

وی با اشاره به لزوم مشارکت مردم در انتخابات پیش رو، اذعان کرد: مردم ایران اسلامی همواره در صحنه‌های اجتماعی مشارکت چشم‌گیر داشته‌اند و از این طریق نشان داده‌اند که پشتیبان اصلی انقلاب هستند و این بار نیز بی‌شک حضور پرشور و همه‌جانبه مردم را در پای صندوق‌های رأی شاهد خواهیم بود.

پایان پیام


١٨:٤٨ - جمعه ٢٧ بهمن ١٤٠٢    /    شماره : ٤٤٠٩٠    /    تعداد نمایش : ١٦١٢٥خروج
پیوندها

http://ostan-ar.ir/uploads/ArdabilOSTAN.jpg
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:دوشنبه ٢٧ فروردين ١٤٠٣