چاپ        ارسال به دوست

رواج آداب و رسوم غلط، از دلایل کاهش ازدواج و فرزندآوری است/ اجرای جدی قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در دولت شهید جمهور

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری اردبیل با اشاره به اینکه ریشه تمام مشکلات و سردرگمی‌های بشر فاصله گرفتن از آموزه‌های قرآنی و سیره اهل بیت(ع) است، گفت: یکی از دلایل مهم کاهش ازدواج و فرزندآوری، رواج آداب و رسوم غلط و افزایش تجملات و چشم و همچشمی‌ها است.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، افسانه جهانی در مراسم به وقت ازدواج که به‌مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) و به‌‌همت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: حضرت علی(ع) دریای علم و غیرت و حضرت فاطمه(س) دریای حلم و عصمت هستند و حاصل ازدواج ۲ نور مطلق، لولو و مرجان‌هایی چون امام حسن(ع) و امام حسین(ع) است.

وی افزود: ریشه تمام مشکلات و سردرگمی‌های بشر فاصله گرفتن از آموزه‌های قرآنی و سیره اهل بیت علیهم‌السلام است و در همین راستا یکی از دلایل مهم کاهش ازدواج و فرزندآوری، رواج آداب و رسوم غلط و افزایش تجملات و چشم و همچشمی‌ها است.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری اردبیل با تبیین دستورات قرآن در مورد ازدواج، ادامه داد: توصیه قرآن به مسؤولان و خانواده‌ها زمینه‌سازی برای ازدواج جوانان و به جوانانی که شرایط ازدواج را ندارند، رعایت عفت و پاکدامنی است.

جهانی تصریح کرد: وظیفه والدین صرفا تأمین رفاه و نیازهای مادی فرزندان نیست، بلکه آموزش مسؤولیت‌پذیری و بخشش و گذشت در زندگی از جمله وظایف مهم والدین در قبال فرزندان است.

نگاه ویژه دولت شهید آیت‌الله رئیسی به ازدواج، فرزندآوری و خانواده

وی با بیان خدمات دولت سیزدهم در حوزه ازدواج و فرزندآوری و نگاه ویژه این دولت به مقوله خانواده، ادامه داد: ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و تأکید و نظارت جدی بر اجرای این قانون از جمله اقدامات مهم دولت رئیس جمهور شهید، آیت‌الله رئیسی بود.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری اردبیل گفت: طرح حمایت از ازدواج دهه شصتی‌های ساکن روستا، بیمه درمان ناباروری، بیمه زنان خانه‌دار روستایی دارای ۳ فرزند و بیشتر، بیمه سلامت کودکان و مادران از اولین‌ها در حوزه زنان و خانواده در دولت شهید جمهور بود.

جهانی بیان کرد: اعطای زمین رایگان به خانواده‌های دارای ۳ فرزند و بیشتر، اعطای وام ازدواج به بیش از ۱۴هزار زوج، اعطای بیش از ۱۱هزار وام فرزندآوری به خانواده‌ها و تربیت بیش از ۴۰۰ کنشگر جمعیت از جمله برنامه‌های اجراشده در سال گذشته در حوزه جمعیت و فرزندآوری در استان اردبیل بود.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم با اهدای بسته لبخند مادری از خانواده‌های دارای ۳ فرزند و بیشتر تجلیل شد.

پایان پیام


٢٣:٥٢ - شنبه ١٩ خرداد ١٤٠٣    /    شماره : ٤٤٤٧٥    /    تعداد نمایش : ٩٦خروج