چاپ        ارسال به دوست

اقدامات قابل توجه دولت شهید آیت‌الله رئیسی در حوزه بهداشت و درمان استان اردبیل/ از راه‌اندازی دستگاه‌های ام.آر.آی و تأمین تجهیزات لازم تا شتاب در احداث بیمارستان‌ها

استاندار اردبیل با بیان اینکه اقدامات دولت شهید آیت‌الله رئیسی در حوزه بهداشت و درمان استان نسبت به یک دهه پیش از این دولت قابل توجه است، راه‌اندازی ۳ دستگاه ام.آر.آی دولتی، تأمین تجهیزات لازم درمانی، شتاب در احداث بیمارستان نجف‌زاده و پروژه در حال اجرای بیمارستان ۱۰۴۰ تختخوابی اردبیل را بخشی از این اقدامات عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در آیین آغاز بهره‌برداری همزمان از ۹ طرح درمانی در مرکز استان و شهرستان مشکین‌شهر، اظهار کرد: در نزدیک به ۳ سال دولت شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی، در حوزه بهداشت و درمان استان اردبیل اقدامات قابل توجهی انجام شده است که با یک دهه گذشته پیش از این دولت برابری کرده و حتی بیشتر هم است.

وی افزود: قطعا اگر در گذشته اقداماتی حتی حداقلی در حوزه بهداشت و درمان استان اردبیل انجام می‌شد، در حال حاضر مشکلات موجود در این بخش بسیار کمتر بود.

استاندار اردبیل ادامه داد: در آغاز دولت سیزدهم در استان اردبیل، مسأله تأسف‌برانگیز رتبه نخست استان در مرگ‌ومیر نوزادان توسط مسؤولان مربوط مطرح شد که با توجه ویژه به این موضوع، تجهیزات لازم بیمارستانی برای استان اعم از شهرستان پارس‌آباد تأمین و راه‌اندازی شد و در حال حاضر رتبه اردبیل به استان‌های میانی رسیده است و قطعا این رتبه باید بیش از این هم بهبود یابد.

عاملی تصریح کرد: تا پیش از دولت شهید آیت‌الله رئیسی، در سطح استان اردبیل فقط یک دستگاه ام.آر.آی دولتی در مرکز استان فعال بود که مردم سراسر استان اردبیل برای استفاده از آن با مشکلات متعددی روبه‌رو بودند ولی در حال حاضر فقط در بخش دولتی ۳ دستگاه ام.آر.آی به تجهیزات درمانی افزوده شده و همچنین تجهیزات مختلف دیگر درمانی هم در سطح استان فعال شده است.

وی بیان کرد: در ابتدای دولت سیزدهم، موضوع کمبود ۱۷۰۰ تخت درمانی در استان اردبیل به‌عنوان مسأله مهم و‌ اساسی استان در حوزه بهداشت و درمان قلمداد شد و در همین راستا ۲ برنامه مهم تدوین شد که یکی شتاب در احداث پروژه چندین ساله و با پیشرفت فیزیکی حداقلی بیمارستان نجف‌زاده و دیگری ساخت بیمارستان ۱۰۴۰ تختخوابی در مرکز استان بود.

استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر یک اهتمام و همدلی حداکثری بین مسؤولان استان اردبیل از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی وجود دارد و توجه و انرژی همه نمایندگان بر روی حل مشکلات کل استان اعم از حوزه بهداشت و درمان متمرکز شده است و قطعا این اتحاد و یکپارچگی، تأثیرات بسیار مثبتی در پی خواهد داشت.

پایان پیام


٢٣:٤٨ - جمعه ١٨ خرداد ١٤٠٣    /    شماره : ٤٤٤٧٣    /    تعداد نمایش : ١٢٢خروج