چاپ        ارسال به دوست

وزیر بهداشت: رفع کمبود تخت درمانی در استان اردبیل مورد توجه جدی دولت است/ تولید ۴۰درصد تجهیزات پزشکی کشور توسط دانش‌بنیان‌ها

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود تخت درمانی در استان اردبیل و مشکلات ناشی از آن، گفت: رفع این کمبود در دستور کار جدی دولت سیزدهم قرار گرفته به‌طوری‌که هم‌اکنون درصد پیشرفت فیزیکی بیمارستان نجف‌زاده افزایش قابل توجهی داشته و بیمارستان ۱۰۴۰ تختخوابی اردبیل نیز در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، بهرام عین‌اللهی در آیین آغاز بهره‌برداری همزمان از ۹ طرح درمانی در مرکز استان اردبیل و شهرستان مشکین‌شهر، بیان کرد: اصلی‌ترین مسأله استان اردبیل در حوزه بهداشت و درمان، کمبود تخت درمانی بیمارستان است و بر اساس قانون، کلیه تخصیص‌های پزشکان و پرستاران، تجهیزات بیمارستانی منوط به تخت درمانی است.

وی افزود: در دولت سیزدهم به ریاست جمهوری شهید آیت‌الله رئیسی مسأله کمبود جدی تخت درمانی استان اردبیل مورد توجه ویژه قرار گرفت و پروژه بیمارستان نجف‌زاده که عملیات اجرایی آن در سالیان گذشته آغاز شده بود و درصد پیشرفت فیزیکی حداقلی داشت، اعتباراتی برای آن تخصیص یافت و در حال حاضر پروژه پیشرفت مناسبی دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به توجه ویژه دولت برای رفع کمبود تخت درمانی استان اردبیل، ادامه داد: دومین پروژه بزرگ بیمارستانی استان اردبیل با ظرفیت ۱۰۴۰ تختخواب است که در دولت فعلی جانمایی و عملیات اجرایی پروژه آغاز شده و در آینده تأثیرات بسیار مهمی در حوزه بهداشت و درمان استان خواهد داشت.

عین‌اللهی اظهار کرد: امروز بهره‌برداری از ۸ پروژه درمانی در شهرستان اردبیل اعم از ساختمان آموزشی سبلان، خوابگاه دانشجویی با ظرفیت ۱۹۰ دانشجو، پایگاه سلامت دانشجویی، دستگاه ام.آر.آی بیمارستان فاطمی، پایگاه سلامت شماره ۱۹ کشاورز، مرکز جامع سلامت روستای حسن‌باروق و ماموگرافی بیمارستان ولیعصر(عج) در شهرستان مشکین‌شهر به ارزش ۴۱هزار و ۶۰میلیارد ریال، آغاز شد.

وی بیان کرد: از دیگر اقدامات دولت شهید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در استان اردبیل می‌توان به راه‌اندازی ۲ مرکز تخصصی در حوزه سرطان، افزایش شرکت‌های دانش بنیان بهداشت و درمان به ۴ مجموعه، جذب ۲۶ دانشجویی بین‌المللی در دانشگاه علوم پزشکی و نصب تعدادی تجهیزات مدرن حوزه درمانی در سطح استان اشاره کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شهید آیت‌الله رئیسی تأکیدات ویژه‌ای مبنی بر اقدامات مهم و اساسی در حوزه بهداشت و درمان داشت و بر همین اساس، درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال که یک برهه‌ بسیار مهم در شناسایی بیماری است، در سطح کشور اجرایی شد.

عین‌اللهی با بیان اینکه افزون بر ۴۰درصد تجهیزات پزشکی کشور توسط شرکت‌های دانش‌بنیان تولید می‌شود، افزود: کاشت حلزونی رایگان برای افراد مورد نیاز از جمله اقدامات شاخص درمانی دولت سیزدهم به حساب می‌آید چراکه انجام غیررایگان آن هزینه یک‌میلیارد تومانی در پی دارد و همچنین تعداد افتتاح پروژه‌های شاخص بهداشت و درمان تا پایان سال با افزایش بیش از ۲ برابری به ۱۰۰ پروژه خواهد رسید.

وی اظهار کرد: شهید آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهوری مدبر و پرصلابت با اندیشه راستین، دوراندیش و ولایت‌مدار بود که در همه حوزه‌ها این موضوع ثابت شد و حضور میلیونی مردم عزیز ایران در چندین شهر نشانگر علاقه‌مندی مردم به ایشان است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: استان اردبیل در ۲ حوزه بسیار مهم رتبه‌های کشوری قابل توجهی کسب کرده است؛ یکی در حوزه اهدای عضو که نسبت به گذشته بسیار فعال‌تر شده و دیگری هم فعالیت چشمگیر خیرین سلامت این استان که برای سایر استان‌ها می‌تواند یک الگو باشد.

پایان پیام


٢٣:٠١ - جمعه ١٨ خرداد ١٤٠٣    /    شماره : ٤٤٤٧٠    /    تعداد نمایش : ١٥٤خروج