چاپ        ارسال به دوست

پیام استاندار اردبیل به‌مناسبت هفته محیط زیست؛

حفاظت از سرمایه محیط زیست، راهبرد اساسی در برنامه‌های پیشرفت استان اردبیل

استاندار اردبیل در پیامی به‌مناسبت هفته محیط زیست، با اشاره به اینکه دولت شهید آیت‌الله رئیسی یکی از محیط زیستی‌ترین دولت‌های تاریخ کشور در تصمیمات راهبردی و کلان ملی بوده، حفاظت از سرمایه‌های اصلی استان در حوزه محیط زیست را راهبرد اساسی در برنامه‌های پیشرفت عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، متن پیام سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل به‌مناسبت فرا رسیدن هفته محیط زیست به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حفاظت از محیط زیست نه تنها در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران وظیفه‌ای همگانی محسوب می‌شود، بلکه فرهنگ و تاریخ کشورمان و همچنین دین مبین اسلام، بر احترام به حیات سایر جانداران و احترام به زمین تأکید ویژه داشته‌اند.

دولت سیزدهم از روزهای ابتدایی فعالیت خود با تمام توان، سعی در قرارگیری کشور در مسیر توسعه و آبادانی داشت اما همواره این سخن گران‌سنگ رئیس‌جمهور شهید را مبنی بر اینکه «توسعه فرع بر محیط زیست است»، الگوی اصلی خود در برنامه‌های توسعه‌ای قرار داد و از این حیث یکی از محیط زیستی‌ترین دولت‌های تاریخ کشور را در تصمیمات راهبردی و کلان ملی به ثبت رسانده است.

حفاظت از سرمایه‌های اصلی استان اردبیل در حوزه محیط زیست، از سبلان سربلند و جنگل‌های فندقلو گرفته تا ارس و ذخایر عظیم طبیعی در جنوب، همواره راهبرد اساسی در برنامه‌های پیشرفت بوده و نگهداری از همه این سرمایه‌ها در راستای تکمیل زنجیره پیشرفت استان تعریف و تببین شده است.

به‌عنوان یکی از خادمان مردم شریف ایران در استان اردبیل که طبیعت آن از بی‌نظیرترین سرمایه‌های محیط زیستی کشور محسوب می‌شود، اذعان دارم که مطابق فرمایش رئیس‌جمهور شهید، حضرت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و میثاق دولت مردمی انقلابی، کلنگ هیچ پروژه‌ای در سطح استان بدون گزارش و پیوست محیط زیستی در این دولت بر زمین نخورده است و از این حیث بر خود می‌بالیم.

این‌جانب ضمن تبریک هفته محیط زیست بر محیط‌بانان، کارشناسان و مدیران زحمتکش محیط زیست در سرتاسر کشور، از زحمات جان‌برکفان این حوزه در سطح استان اردبیل به‌صورت ویژه تقدیر می‌کنم و آرزوی پایداری، سربلندی و سرزندگی برای طبیعت مرزوبوم ایران اسلامی دارم.

پایان پیام


٢١:٣٩ - چهارشنبه ١٦ خرداد ١٤٠٣    /    شماره : ٤٤٤٦٤    /    تعداد نمایش : ١٥٨خروج