چاپ        ارسال به دوست

نشست ویژه استاندار اردبیل برای بررسی مسائل و پروژه‌های شاخص شهرستان مشکین‌شهر؛

توجه جدی به اجرای طرح‌های آب‌رسانی، راه‌سازی، توسعه بیمارستان و تأمین زیرساخت‌های مسکن در مشکین‌شهر

استاندار اردبیل با تأکید بر پیگیری مدیران دستگاه‌های مرتبط با آب‌رسانی، راه‌سازی، توسعه بیمارستان و تأمین زیرساخت‌های مسکن در شهرستان مشکین‌شهر، گفت: با توجه به تصویب اعتبار بخشی از این پروژه‌ها، تزریق این اعتبار و تسریع در اجرا از سوی دستگاه‌های متولی ضروری است‌.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در نشست بررسی مسائل و پروژه‌های شاخص شهرستان مشکین‌شهر با ذکر نام پروژه‌های مهم در حال اجرای این شهرستان، اظهار کرد: لازم است نواقص بزرگ‌راه اردبیل - مشکین‌شهر تا پایان شهریور رفع شود.

وی با یادآوری آسفالت مسیر اهر - مشکین‌شهر، توسعه بیمارستان ولیعصر(عج)، آب‌رسانی مجتمع شهید سلیمانی‌زاده (سبلان)، تکمیل عملیات اجرایی موزه باستان‌شناسی و طرح فاضلاب مشکین‌شهر، افزود: با تصویب مبالغی برای اجرا و تکمیل این پروژه‌ها، پیگیری مدیران مربوط مورد تأکید است.

استاندار اردبیل بیان کرد: اجرای پروژه‌های مهم شهرستان مشکین‌شهر از جمله فاضلاب طرح ۱۶۰ واحدی نهضت ملی مسکن، تأمین زیرساخت‌های نهضت ملی مسکن در روستای آق‌بولاغ مشکین‌شهر، تأمین روشنایی مسیر لاهرود، آسفالت مسیر شابیل - قوتورسویی و مطالعه حوزه آبخیز خیاوچای، در اسرع وقت ضروری است.

عاملی با تأکید بر تأمین آب سد کرم شاهلو، تصریح کرد: با توجه به نیاز برداشت از این سد در سال آینده به میزان ۲۰۰هزار مترمکعب، لازم است اقدامات مقتضی از سوی دستگاه متولی انجام گیرد.

افزایش محدوده شهری مشکین‌شهر در دستور کار باشد

وی اظهار کرد: کمک به تکمیل باشگاه سوارکاری یاران، تکمیل طرح‌های محرومیت‌زدایی روستاهای مشکین‌شهر، ساماندهی بقعه شیخ حیدر، تأمین زمین برای مسکن روستاییان از طریق افزایش محدوده با همکاری بنیاد مسکن و پیگیری تعهدات انجام‌گرفته در زمینه پایاب سد احمدبیگلو مورد تأکید بوده و باید جزو اولویت دستگاه‌های مربوط باشد.

عاملی گفت: تراکم جمعیت در شهرهای استان به‌ویژه اردبیل و مشکین‌شهر بالا بوده و لازم است در مطالعات طرح تفصیلی شهر افزایش محدوده‌ها مورد توجه قرار گیرد و ورود جدی شهرداری و همکاری بنیاد مسکن و راه‌وشهرسازی برای افزایش محدوده شهری مشکین‌شهر هم در دستور کار باشد.

گفتنی است، در این نشست که در ادامه نشست‌های بررسی مسائل پروژه‌های شاخص شهرستان‌های استان اردبیل برگزار شد، موضوعات دیگری چون مشکلات مربوط به تأمین آب شرب کارخانه حدید مبتکران، تکمیل سالن‌های ورزشی نیمه‌کاره، انشعاب آب شرب در موئیل و تعیین تکلیف پروژه‌های مولدسازی مشکین‌شهر هم مطرح و راهکارهای لازم برای رفع مشکلات و تسهیل امور اتخاذ شد.

پایان پیام


٢٣:٤٤ - چهارشنبه ٩ خرداد ١٤٠٣    /    شماره : ٤٤٤٤٤    /    تعداد نمایش : ٥٣٧خروج