چاپ        ارسال به دوست

حضور میدانی، راهکار مهم شهید آیت‌الله رئیسی برای حل مشکلات کشور/ توسعه زیرساخت‌های عمرانی استان اردبیل از برکات سفر شهید جمهور به استان بود

استاندار اردبیل با بیان اینکه راهکار مهم شهید آیت‌الله رئیسی برای حل مشکلات کشور حضور میدانی بود، گفت: با همین رویکرد دولت سیزدهم، پروژه‌هایی که سال‌ها در مناطق مختلف کشور راکد مانده بود، احیا شد و در روند اجرا قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در تجمع بزرگ اهالی شهرستان بیله‌سوار در تکریم شهید جمهور و شهدای خدمت اظهار کرد: راهکار مهم شهید آیت‌الله رئیسی برای حل مشکلات کشور و پیشبرد کارها حضور میدانی بود و با همین رویکرد ایشان، پروژه‌هایی که سال‌ها راکد مانده بود، احیا شد و در روند اجرا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین ویژگی شهید آیت‌الله رئیسی اخلاص بود،افزود: ایشان با خدا معامله کرد و به‌دنبال رضایت الهی بود در واقع پیگیر این نبود که آینده سیاسی‌اش چه خواهد شد و چگونه برای مردم ظاهرسازی کند.

استاندار اردبیل بیان کرد: دوران انتخابات برخی از اطرافیان ایشان گفتند رقبای شما پرونده‌هایی دارند و اگر مطالبی از این پرونده‌ها بیان کنید همه کنار می‌روند اما شهید آیت‌الله رئیسی گفت ما نیامدیم آبروی مردم را ببریم و رأی جمع کنیم، ما با اعلام برنامه خود، برنامه‌های دیگران را نقد می‌کنیم، اگر مردم رأی دادند در خدمتشان خواهیم بود در غیر این صورت به وظیفه خود عمل کرده‌ایم.

حفظ آرامش ذهنی و روانی مردم برای شهید آیت‌الله رئیسی مهم بود

عاملی ادامه داد: شهید جمهور دنبال این نبود که خود را تبرئه کرده و خوب نشان دهد و برای کشور چالش ایجاد کند، حرف‌های زیادی در شبکه‌های معاند خارجی و برخی عناصر و افراد در داخل به این بزرگوار زدند اما یک کلمه گلایه از ایشان نشنیدیم که موضع‌گیری کرده و در کشور چالش ایجاد کند.

وی با بیان اینکه حفظ آرامش ذهنی و روانی مردم از دغدغه‌های شهید جمهور بود، اظهار کرد: رئیس‌جمهور شهید این‌طور نبود که مشکلات را به‌سمت مردم منتقل کند، موقعیت‌های سختی در این دوران سپری شد اما ایشان برای تبرئه خود این موارد به مردم منتقل نمی‌کرد.

استاندار اردبیل افزود: این شهید بزرگوار میانه‌ای با ادبیات ذلت و التماس نداشت و در عین احترام به دنیا و همسایگان و توجه به ارتباط با دنیا، بر اساس اصول کشور و در دفاع از منافع ملت استوار ماند.

عضویت ایران در گروه بریکس و سازمان شانگهای پس از سال‌ها انتظار

عاملی تصریح کرد: در دولت شهید رئیسی ایران پس از سال‌ها انتظار در گروه بریکس و سازمان شانگهای عضو شد و ارتباط با همسایگان ارتقا یافت از جمله مسأله ارتباط با عربستان که سال‌ها متوقف مانده بود حل شد و ایشان حتی مسئله هسته‌ای را هم پیش می‌برد.

وی با اشاره به ویژگی پشتکار و تلاش خستگی‌ناپذیر شهید جمهور، گفت: در مدت ۲ سال و ۹ ماه که ایشان به‌عنوان رئیس‌جمهور خادم این ملت شد، هر ۱۰ روز یک سفر داشت و مسائل و پروژه‌ها را پیگیری می‌کرد.

استاندار اردبیل اظهار کرد: در دولت آیت‌الله رئیسی نه تحریم‌ها نسبت به گذشته کم شد و نه به منابع کشور اضافه شد ولی شاهد بودیم که این همه کار در کشور به سرانجام رسید.

عاملی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های عمرانی استان اردبیل از برکات سفر شهید آیت‌الله رئیسی به استان بود، افزود: ما آماده انجام دور دوم سفر رئیس‌جمهور شهید به استان بودیم که دست تقدیر اجازه نداد و رئیس‌جمهور هشتم ما که با یاد و نام امام رضا(ع) وارد عرصه شده بود، شب میلاد این بزرگوار میهمان ایشان شد.

وی ادامه داد: حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع و آیین‌های عزاداری شهید آیت‌الله رئیسی و شهدای خدمت نشان داد راهی که ایشان انتخاب کرد، درست بود و این شهید عزیز ناکارآمدی و فساد را آفت انقلاب و کشور می‌دانست و با احساس خطر از همین ناحیه، وارد عرصه رقابت‌های انتخابات شده بود.

استاندار اردبیل گفت: خدمتگزاری واقعی به مردم، راه علاج و نقطه مقابل ناکارآمدی در کشور بوده و ریشه اصلی فساد در کشور این است افرادی که به مردم نگاه ابزاری دارند، رأی بیاورند و بعد دنبال باندسازی و باندبازی و گرفتن رانت بروند.

تلاش رئیس‌جمهور شهید برای قطع دست فساد و رانتخواری در کشور

عاملی تصریح کرد: دست‌هایی که برای فساد و رانتخواری دراز می‌شود و حقوق ملت را ضایع می‌کند باید قطع شود و این خواسته و راه رئیس‌جمهور شهید بود و در مدت مسؤولیت خود تلاش کرد این دست‌ها را از انقلاب و کشور کوتاه کند که در برخی زمینه‌ها موفق شد و در دیگر زمینه‌ها هم نیازمند تداوم پیگیری است.

وی بیان کرد: در انتخابات آتی هم ادامه راه شهید جمهور دارای اهمیت است تا با انتخاب اصلح از سوی مردم، مسیر حقیقی خدمتگزاری با تمام توان دنبال شود.

پایان پیام


٢٣:١٣ - سه شنبه ٨ خرداد ١٤٠٣    /    شماره : ٤٤٤٣٧    /    تعداد نمایش : ٦٨٣خروج