چاپ        ارسال به دوست

دریاچه شورابیل اردبیل در فهرست میراث طبیعی ملی ثبت شد

با ابلاغ وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، دریاچه شورابیل اردبیل در فهرست میراث طبیعی ملی ثبت شد و بر این اساس، ضمن رعایت حقوق مالکانه، تدوین ضوابط حفاظتی و تعیین عرصه و حریم آن بر عهده این وزارت خواهد بود و هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر اصالت اثر شود، ممنوع است.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، براساس نامه علی دارابی، قائم‌مقام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به سیدحامد‌ عاملی، استاندار اردبیل، دریاچه شورابیل اردبیل در فهرست میراث طبیعی ملی ثبت شد.

در نامه قائم‌مقام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اشاره به ابلاغ این موضوع، آمده است: اثر مذکور ضمن رعایت حقوق مالکانه، تحت نظارت و حمایت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است و تدوین ضوابط حفاظتی و تعیین عرصه و حریم آن بر عهده این وزارت خواهد بود و هرگونه دخل و تصرف یا اقدام و عملیاتی که منجر به تخریب یا تغییر اصالت اثر شود، ممنوع است.

گفتنی است، دریاچه شورابیل واقع در استان اردبیل، شهرستان اردبیل، بخش مرکزی و محدوده جنوبی شهر اردبیل بوده و به شماره ۱۲۵۶ در فهرست میراث طبیعی ملی به ثبت رسیده است.

پایان پیام


٢٣:٠٢ - سه شنبه ٢٥ ارديبهشت ١٤٠٣    /    شماره : ٤٤٣٩٢    /    تعداد نمایش : ٧٠خروج