چاپ        ارسال به دوست

قدردانی از پهلوانان و قهرمانان نباید کم‌رنگ شود/ راه‌اندازی جام صفوی یکی از روش‌های تبیین خدمات اردبیل و صفویه به ایران

استاندار اردبیل با تأکید بر اینکه قدردانی از زحمات و افتخارآفرینی پهلوانان و قهرمانان ایران در رشته‌های مختلف همچون کشتی نباید فراموش و کم‌رنگ شود، گفت: تقدیر از پهلوانان و قهرمانان وظیفه‌ای همگانی است.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در آیین افتتاحیه مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی نوجوانان جام صفوی گرامیداشت رحیم علی‌آبادی، کشتی‌گیر نامی اردبیلی و قهرمان المپیک و جهان، به‌میزبانی اردبیل، اظهار کرد: پهلوانان و قهرمانان اردبیلی بسیاری در رشته‌های مختلف اعم از کشتی، همچون رحیم علی‌آبادی، احد پازاج و افشین بیابان‌گرد با افتخارات بین‌المللی برای کشورمان عزت و سربلندی به ارمغان آورده‌اند.

وی افزود: تقدیر و قدردانی از زحمات و افتخارآفرینی پهلوانان و قهرمانان کشورمان در رشته‌های مختلف همچون کشتی نباید فراموش و کم‌رنگ شود که این وظیفه‌ای همگانی محسوب می‌شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: سال گذشته جمعی از اهالی استان اردبیل با مقام معظم رهبری دیدار داشتند که رهبر انقلاب در آن دیدار فرمودند که اردبیل و خاندان صفوی در انسجام‌بخشی و هویت ملی و در ترویج مذهب حسینی در ایران نقش بسیار ویژه‌ای را ایفا کردند.

عاملی ادامه داد: خاندان صفوی در زمان حکومت خود اقدامات بسیار اساسی در حوزه هویت ایرانی، حفظ و حراست از خاک کشورمان، مذهب، معماری، اقتصاد و... انجام دادند که فراموش‌نشدنی است و در همین راستا راه‌اندازی جام صفوی یکی از روش‌های تبیین خدمات صفویه و اردبیل به ایران است.

وی بیان کرد: برنامه‌ریزی‌های لازم جهت توسعه زیرساخت‌های رشته کشتی در سطح استان اردبیل در دستور کار است تا ظرفیت‌های موجود رشته کشتی استان احیا شود.

پایان پیام


٢٠:٤٠ - پنج شنبه ٦ ارديبهشت ١٤٠٣    /    شماره : ٤٤٣١٩    /    تعداد نمایش : ١٨٩خروج