چاپ        ارسال به دوست

جام ورزشی صفوی در استان اردبیل پایه‌گذاری می‌شود/ ضرورت استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی و متخصصان حوزه ورزش در برگزاری جام صفوی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با بیان اهمیت توجه به ورزش و نقش آن در اعتلای جامعه، از پایه‌گذاری جام ورزشی صفوی در استان طی سال جاری خبر داد و بر تنظیم برنامه بلندمدت برای برگزاری این جام تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، رضا قاسمیان در نشست شورای‌عالی ورزش استان که با محوریت برگزاری مسابقات جام صفوی تشکیل شده بود، بیان کرد: ورزش ظرفیت و نقش نجات‌بخش برای حل بسیاری از مسائل و آسیب‌های اجتماعی را در خود دارد و اعتلای جامعه، تأمین نشاط و تقویت نظام اجتماعی، تا حد زیادی با توسعه ورزش برآورده می‌شود.

وی با بیان اینکه در استان اردبیل هم ظرفیت منابع انسانی در حوزه ورزش کم نظیر است، افزود: برگزاری مسابقات بزرگ در ارتقای جایگاه ورزشی استان اردبیل دارای اهمیت بوده که در همین راستا جام ورزشی صفوی در استان طی سال جاری پایه‌گذاری می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل اظهار کرد: استان اردبیل، استانی قهرمان‌خیز است و در حوزه‌های مختلف اعم از فرهنگی و ورزشی برای کشور سرمایه محسوب می‌شود.

قاسمیان با اشاره به هماهنگی برای پایه‌گذاری جام صفوی در استان اردبیل، ادامه داد: با توجه به اهمیت این جام و بار سنگین فرهنگی، هویتی و معنایی پرمحتوای آن برای استان اردبیل، لازم است دستگاه‌های مرتبط با مشارکت مردم، تعامل و همکاری مناسبی را در این زمینه با مجموعه ورزش‌وجوانان به‌عمل آورند.

برنامه بلندمدتی برای برگزاری جام صفوی در استان اردبیل تنظیم شود

وی با تأکید بر ابتکار در پایه‌گذاری این جام ورزشی و توجه به پیام و بار معنایی آن، تصریح کرد: نباید برای اجرای جام صفوی موقتی فکر شود و باید برنامه بلندمدتی با هدف برندسازی و ارتقای جایگاه استان اردبیل در سطح ملی و بین‌المللی تنظیم شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با بیان اینکه توجه به کمیت در جریان برگزاری مسابقات جام صفوی نباید خللی به کیفیت آن وارد کند، اظهار کرد: برای برپایی مناسب، کیفی و پرمحتوای این جام ورزشی باید از ظرفیت‌های مردمی و متخصصان حوزه ورزش نیز حداکثر استفاده صورت گیرد.

گفتنی است، اولین دوره جام صفوی برای رده نوجوانان ورزش کشتی در اردیبهشت سال جاری برگزار می‌شود و برگزاری ملی و بین‌المللی این جام در استان اردبیل برای حداقل ۷ رشته ورزشی تا پایان سال جاری هدف‌گذاری شده است.

پایان پیام


٢٢:٥٩ - دوشنبه ٢٠ فروردين ١٤٠٣    /    شماره : ٤٤٢٥٨    /    تعداد نمایش : ١٦١خروج