چاپ        ارسال به دوست

تحقق جهش تولید و سرمایه‌گذاری در استان اردبیل مسیر اشتغال‌زایی را هموار می‌کند/ دستگاه‌ها افق اجرای پروژه‌های اقتصادمحور خود را ترسیم کنند

استاندار اردبیل با بیان اهمیت جهش تولید و سرمایه‌گذاری در رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی، گفت: لازم است دستگاه‌هایی که دارای پروژه‌های اقتصادی و تولیدمحور شاخص هستند، افق اجرای این پروژه‌ها را در ابتدای سال ترسیم و زمان‌بندی تکمیل و یا آغاز عملیات اجرایی را اعلام کنند.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در نشست برنامه‌ریزی تحقق شعار سال ۱۴۰۳ در استان اظهار کرد: مسأله اصلی برای سال جاری موضوع جهش تولید و سرمایه‌گذاری بوده که این موضوع در افزایش ایجاد اشتغال هم نقش مهمی دارد و لازم است دستگاه‌های استان با برنامه‌ریزی و تعیین زمان‌بندی، نسبت به انجام اقدامات شاخص برای تحقق جهش تولید و سرمایه‌گذاری اهتمام ویژه داشته باشند.

وی افزود: تمرکز بر طرح‌های اثربخش به‌ویژه زنجیره‌های تولید در کشاورزی و صنعت، با پرهیز از کلی‌نگری و توجه به جزئیات ضروری برای پیشرفت اقتصادی مورد تأکید بوده و ارائه زمان‌بندی تکمیل و یا آغاز عملیات اجرایی در مدت‌های تعیین‌شده ضروری است.

استاندار اردبیل با اشاره به اهمیت بخش‌های کشاورزی، صنعت و گردشگری در رشد اقتصادی استان، ادامه داد: اجرای پروژه‌های شاخص و رفع نیازمندی‌های استان به‌ویژه زیرساخت‌های گردشگری اعم از هتل‌های ۵ ستاره و اجرای پروژه‌های شاخص صنعتی با ایجاد اشتغال ۱۰۰۰ نفری و پیوستن به باشگاه هزارتایی، باید از جمله ضرورت‌ها در برنامه‌ریزی دستگاه‌های مربوط باشد.

عاملی بیان کرد: دستگاه‌ها می‌توانند با تقسیم برنامه زمان‌بندی به‌صورت ۳ ماهه، پروژه‌های شاخص خود را که در این برهه‌های زمانی محقق خواهد شد، اعلام کنند تا در تنظیم برنامه سالانه استان اردبیل گنجانده شود و در صورت نیاز به تأمین اعتبار و یا اخذ مجوزهای لازم، مورد پیگیری از مرکز نیز قرار گیرد.

وی گفت: دستگاه‌ها می‌توانند علاوه بر پروژه‌های مد نظر، در صورت وجود سرمایه‌گذاری‌های خاص، موضوع را با حوزه اقتصادی استانداری اردبیل در میان بگذارند تا مورد پیگیری مسؤولان استان قرار گیرد.

گفتنی است، در این نشست دستگاه‌های جهاد کشاورزی، آب، توزیع نیروی برق، گاز، صنعت، معدن و تجارت، شهرک‌های صنعتی، علم‌وفناوری، میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقتصاد و دارایی و امور روستایی استانداری اردبیل گزارشی از پروژه‌های در دست اجرا و برنامه‌های سرمایه‌گذاری حوزه‌های مرتبط ارائه کردند و مقرر شد گزارش‌ها در قالب برنامه اجرایی با زمان‌بندی مشخص برای تنظیم برنامه کاری سالانه استان به استانداری ارائه شود.

پایان پیام


٢٣:٥١ - چهارشنبه ٨ فروردين ١٤٠٣    /    شماره : ٤٤٢٣٨    /    تعداد نمایش : ١١٦خروج