چاپ        ارسال به دوست

خودکفایی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد با کمک بانک‌ها دنبال می‌شود/ اعتماد مردمی بزرگ‌ترین سرمایه کمیته امداد است

استاندار اردبیل گفت: کارآفرینی و اشتغال‌زایی برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد استان اردبیل با هدف توانمندسازی و خودکفایی این خانواده‌ها، در سال جاری با کمک بانک‌ها دنبال خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در بازدید از مجمتع فرهنگی و تربیتی الغدیر کمیته امداد، اظهار کرد: کارآفرینی و اشتغال‌زایی با هدف توانمندسازی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد حرکت ارزشمندی است که می‌تواند خودکفایی خانواده‌ها را به همراه داشته باشد که این امر مهم در سال جاری با کمک بانک‌ها دنبال خواهد شد.

وی افزود: نیکوکاران و حامیان ایتام با تأسی به کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی(ع) در عرصه کمک به همنوع ورود پیدا کرده‌ و مجاهدت آن‌ها در این سنگر ستودنی است.

استاندار اردبیل ادامه داد: دولت به تنهایی قادر به مساعدت به خانواده‌های نیازمند و رفع حاجات آن‌ها نیست که در این زمینه باید وجود ظرفیت‌های مردمی و موسسات خیریه را قدر دانست.

عاملی با قدردانی از تلاش کمیته امداد استان اردبیل در جذب حامیان و خیرین و افزودن بر وثوق و اعتماد مردمی در کمک به نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر، بیان کرد: این وثوق و اعتماد را باید بزرگ‌ترین سرمایه نهاد ارزشی و انقلابی کمیته امداد دانست که در ۴۵ سال اخیر به دست آمده است.

وی با بیان تنوع خدمات ارائه‌شده کمیته امداد در قالب دوره‌های آموزشی اعم از حرفه‌آموزی، تلاوت قرآن، کلاس‌های هنری و فرهنگی، تصریح کرد: در سایه برگزاری این دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی، دانش‌آموزان و دانشجویان تحت پوشش این نهاد در جشنواره‌ها و رویدادهای ملی درخشیده و موفق به کسب جایگاه‌های برتر شده‌اند.

استاندار اردبیل با اشاره به ۲ رویکرد کمیته امداد در ماه مبارک رمضان امسال، گفت: رویکرد اول کمک‌های مردمی به‌ویژه از سوی خیرین و متمولین استان است تا کمیته امداد را در تهیه سبد معیشتی برای ۴۴هزار خانوار کمک و یاری کنند.

عاملی اظهار کرد: در کنار این امر مهم، حامی‌یابی ۱۰هزار نفری برای افزایش سرانه پرداختی کودکان تحت پوشش طرح اکرام ایتام و محسنین هدف‌گذاری شده که امیدواریم با مساعدت اهالی خیرخواه و نیک‌اندیش استان اردبیل، کمیته امداد در هر ۲ هدف خود بتواند شایسته عمل کند.

استاندار اردبیل پای درد دل‌های نخبگان و ورزشکاران برتر کمیته امداد

گفتنی است، استاندار اردبیل در جریان حضور در مجتمع فرهنگی و تربیتی الغدیر کمیته امداد، از کلاس‌های آموزش نقاشی، قرآن‌خوانی، قصه‌گویی، مهارتی و تولید صنایع‌دستی بازدید و با مددجویان تحت پوشش کمیته امداد گفت‌وگو کرد و در جریان روند آموزشی آن‌ها قرار گرفت.

بازدید از کارگاه معرق‌کاری که به‌منظور اشتغال بانوان راه‌اندازی شده و گفت‌وگو با مربی این کارگاه، از جمله برنامه‌های عاملی در بازدید از مجتمع فرهنگی و تربیتی الغدیر کمیته امداد استان اردبیل بود.

وی همچنین در دیدار با نخبگان، استعدادهای درخشان و ورزشکاران برتر کمیته امداد، پای درد دل‌های آن‌ها نشست و برای رفع بخشی از مشکلات‌شان قول مساعد داد.

پایان پیام


٢٣:٥٥ - دوشنبه ٦ فروردين ١٤٠٣    /    شماره : ٤٤٢٣٧    /    تعداد نمایش : ١٠٤خروج