چاپ        ارسال به دوست

هماهنگی بی‌نظیر دستگاه‌های دولتی و قضایی و بخش خصوصی استان اردبیل در حمایت از تولید/ سال گذشته با وجود مشکلات نه تنها چرخ تولید از کار نیافتاد بلکه شاهد ارتقا و احیای تولید در استان بودیم

استاندار اردبیل گفت: با توجه به پیگیری‌ها و اقدامات در سطح ملی و استانی و هماهنگی بی‌نظیر دستگاه‌های دولتی و قضایی و بخش خصوصی استان در حمایت از تولید طی ۲ سال اخیر، همه واحد‌های تولیدی اساسی و شاخص استان اردبیل از رکود خارج شده و فعالیت و تولیدات مجموعه‌ها در مسیر افزایشی قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در آخرین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: در سال جاری با توجه به وضعیت تورم کشور و شرایط کنترل نقدینگی، تحریم‌ها و... در حوزه تولید تأثیرگذاری مستقیم داشت ولی با وجود این مشکلات، نه تنها چرخ تولیدی از کار نیافتاد بلکه شاهد ارتقا و احیای تولید در استان اردبیل بودیم.

وی افزود: در استان اردبیل تمام دستگاه‌ها از اجرایی تا قضایی آرایش حمایتی از صنایع را گرفته‌اند و با استفاده شوراها و کمیته‌های مختلف در پی رفع موانع و رشد تولید هستند و اتاق بازرگانی هم به‌طور مستمر موانع و مسائل تولید را با همکاری دفتر حمایت از سرمایه‌گذاری استان شناسایی و پیگیری می‌کند.

استاندار اردبیل ادامه داد: طی سال جاری، با بررسی بیش از ۷۰ قانون مخل کسب‌وکار و تولید در استان اردبیل، برای برخی از این قوانین در سطح استان تصمیم‌گیری‌های لازم شد و باقی قوانین مخل هم نیازمند تصمیم‌گیری در سطح ملی بود که به دبیرخانه هیأت مقررات‌زدایی وزارت اقتصاد و دارایی ارسال شده و در حال پیگیری است.

عاملی با بیان اینکه نظیر همت و روحیه جمعی امروز در استان اردبیل برای حمایت از تولید را طی ۱۶ سال گذشته ندیده‌ام، تصریح کرد: طی ۲ سال اخیر در سطح استان اردبیل هماهنگی ویژه و بی‌سابقه‌ای در دستگاه‌های دولتی و قضایی و بخش خصوصی وجود داشت که به حمد خدا منجر به خروج همه واحد‌های تولیدی اساسی و شاخص استان از رکود شد و با توجه به ظرفیت‌های موجود مجموعه‌ها، روند فعالیت و تولید در مسیر رشد و مثبت قرار گرفته است.

توجه به فعال‌سازی معادن استان در ۲ سال گذشته/ اردبیل جزو استان‌های بهره‌بردار از معادن فلزی قرار گرفت

وی بیان کرد: فعال‌سازی معادن به‌ویژه حوزه معادن فلزی یکی از ظرفیت‌های مهم اقتصادی برای هر استان محسوب می‌شود و اوایل سال جاری برای اولین بار مجوز بهره‌برداری از معدن فلزی استان اردبیل صادر شد و اردبیل جزو استان‌های بهره‌بردار از معادن فلزی کشور قرار گرفت.

استاندار اردبیل گفت: در سال جاری وضعیت مناطق و پهنه‌های با استعداد معادن فلزی استان اردبیل مشخص و آگهی‌های مزایده منتشر شد و تلاش می‌شود در سال آینده عملیات اکتشاف از معادن فلزی استان آغاز شود که این امر قطعا در وضعیت رشد اقتصادی استان اردبیل تأثیرگذاری مهم و قابل توجهی در پی خواهد داشت.

عاملی تشریح کرد: یکی از ظرفیت‌های مهم معدنی استان اردبیل، شهرستان خلخال است که راه اصلی و مهم شکوفایی، پیشرفت این شهرستان در توجه به ظرفیت معدنی منطقه است و با ابلاغ منطقه آزاد استان اردبیل، واردات ماشین‌آلات در حوزه معادن به استان در دستور کار خواهد بود که در فعالیت معادن استان اردبیل تأثیرگذاری مثبت و مهمی خواهد داشت.

پایان پیام


٢٣:٥٧ - شنبه ٢٦ اسفند ١٤٠٢    /    شماره : ٤٤٢١٧    /    تعداد نمایش : ٣٠٨٥خروج