چاپ        ارسال به دوست

اشتغال‌زایی در اشجع‌باتری از ۱۰۰۰ نفر فراتر رفت/ باشگاه هزار‌تایی‌ها یکی از راهبردهای ایجاد شغل پایدار

استاندار اردبیل عدم استفاده بهینه از ظرفیت‌ها در راستای تولید را مهم‌ترین علت بروز مشکلات اقتصادی دانست و گفت: رشد اقتصادی در استان اردبیل با تکمیل زنجیره‌های تولید و اجرای طرح باشگاه ۱۰۰۰تایی به‌منظور افزایش اشتغال‌زایی و درآمد سرانه در استان هدف‌گذاری شده است.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در آیین افتتاح واحد آکوباتری شرکت اشجع‌باتری، بیان کرد: کشورمان در ۱۲۰ سال اخیر دچار چرخه مصرف‌گرایی درآمدهای نفتی شده و تولید تنها مسیری است که می‌تواند این چرخه معیوب اقتصادی را اصلاح کند و این موضوع در تمام جوامع پیشرفته ثابت شده است.

وی افزود: اگر تولید در کشور و همچنین استان اردبیل رونق بگیرد، مشکلات اقتصادی نیز رفع می‌شود و به همین دلیل هدف‌گذاری در عرصه تولید، رکن اصلی رشد اقتصادی است.

استاندار اردبیل با بیان اهمیت استفاده بهینه از ظرفیت‌های کشاورزی، گردشگری و صنعت استان برای رشد اقتصادی، ادامه داد: در راستای استفاده از این ظرفیت‌ها، تکمیل زنجیره‌های تولید هدف‌گذاری شده که تولید یک‌میلیون تن محصولات کشاورزی، ایجاد باغات مدرن و واحدهای فرآوری کشاورزی از جمله این اهداف است.

عاملی تصریح کرد: استان اردبیل دارای ظرفیت بالای گردشگری بوده اما کمبود زیرساخت‌ها و امکانات مرتبط، موجب عدم ثروت‌آفرینی مطلوب از این ظرفیت‌ استان شده است.

وی با اشاره به کسب رتبه اول استان اردبیل در زمینه بازاریابی برای جذب گردشگری خارجی گفت: در این عرصه نیز باید با ایجاد زیرساخت‌های مختلف ارتباطی، اقامتی و پذیرایی، زمینه بهره‌برداری بهینه را فراهم آوریم.

شناسایی ۱۵ واحد تولیدی بزرگ استان اردبیل برای اجرای طرح باشگاه ۱۰۰۰تایی/ رشد اقتصادی در استان با تکمیل زنجیره‌های تولید هدف‌گذاری شده است

استاندار اردبیل با اشاره به فعالیت بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط در استان، اظهار کرد: تلاش برای توسعه بنگاه‌های بزرگ اقتصادی و تولیدی از جمله هدف‌گذاری‌های دیگر دولت در استان اردبیل است.

عاملی افزود: در این خصوص ۱۵ واحد تولیدی بزرگ استان اردبیل شناسایی و افزایش اشتغال آن تا ۱۰۰۰ نفر با هدف گردش اقتصادی بالا برنامه‌ریزی شده است و این طرح با عنوان باشگاه ۱۰۰۰تایی اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: واحد تولیدی اشجع‌باتری هم که با اضافه شدن واحد آکوباتری تعداد کارکنانش به ۱۰۱۲ نفر رسیده، به باشگاه ۱۰۰۰تایی پیوسته و تلاش بر این است تا پایان دولت سیزدهم باشگاه ۱۰۰۰تایی تکمیل شود و به این طریق شاهد افزایش درآمد سرانه در استان باشیم.

استاندار اردبیل تصریح کرد: باید قدردان تولیدکنندگانی باشیم که با وجود همه مشکلات این حوزه، وارد میدان می‌شوند و افراد زیادی از جامعه را در سفره خود شریک می‌کنند.

گفتنی است، در ادامه آیین ورود گروه صنعتی آکوباتری به باشگاه ۱۰۰۰تایی استان اردبیل، مرکز اورژانس شهرک صنعتی شماره ۲ که با مساعدت واحد تولیدی اشجع‌باتری احداث شده است، به بهره‌برداری رسید.

این مرکز در جاده اردبیل - نمین و ورودی شهرک صنعتی شماره ۲ در مساحت ۲۵۰ مترمربع و ۱۴۰ مترمربع بنا توسط اشجع‌باتری ساخته و تجهیز شده است.

پایان پیام


٢٣:٥٠ - شنبه ٢٦ اسفند ١٤٠٢    /    شماره : ٤٤٢١٥    /    تعداد نمایش : ٣٣٥٩خروج