چاپ        ارسال به دوست

درصد بالایی از پیشرفت کشور و استان اردبیل در گرو انتخاب نمایندگان اصلح است

استاندار اردبیل با اشاره به نقش مهم قانون‌گذاری در روند فعالیت‌های اقتصادی و تسهیل مسیر سرمایه‌گذاری، انتخاب نمایندگان اصلح و مطالبه‌گری از مجلس را در زمینه قانون‌گذاری برای حل مشکلات مختلف به‌ویژه در حوزه تولید و اقتصاد دارای اهمیت دانست.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در آیین تجلیل از واحدهای نمونه صنعتی و معدنی به‌عنوان جهادگران عرصه تولید استان اظهار کرد: بیش از ۸۰درصد اعتبارات به‌صورت ملی توزیع می‌شود و انتخاب نمایندگان اصلح و توانمند در جذب این اعتبارات به استان تأثیرگذار است.

وی افزود: توجه به تکلیف حضور در انتخابات و انتخاب افراد اصلح مورد تأکید است چراکه حل اصل مسائل و مشکلات باید در مجلس به‌عنوان قانون‌گذار برای حوزه‌های مختلف، برطرف شود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه بخش تولید به‌عنوان تنها مسیر رشد اقتصادی است، گفت: رفع سرعت‌گیرها و بروکراسی‌های زائد بخش تولید با ورود افراد دارای صلاحیت قانونی می‌تواند حل شود و مهم‌ترین حوزه دارای صلاحیت نیز مجلس است که با حضور نمایندگان پیگیر، نسبت به تدوین قوانین برای تسهیل فعالیت این بخش عمل می‌کند.

تسهیل تولید با اجرای پروژه‌های مختلف زیرساختی در استان اردبیل

عاملی ادامه داد: به اقدامات زیرساختی در استان اردبیل از جمله اجرای ۱۰ پست برق ۶۳ و ۲۳۰ کیلوولت و اجرای خط دوم انتقال گاز به‌منظور افزایش ظرفیت گاز استان از ۱۱میلیون به ۲۵میلیون مترمکعب، برای تسهیل فعالیت بخش تولید در حال انجام است.

وی بیان کرد: آب‌گیری ۳ سد و اجرای پایاب‌های آن، اجرای پایاب سد خداآفرین و جذب ۶هزارمیلیارد تومان اعتبار به این پروژه و طرح‌های گلخانه‌ای به مساحت ۲۵۰ هکتار که ۱۱۰ هکتار آن بهره‌برداری شده است، از جمله اقدامات برای پیشرفت بخش تولید و کشاورزی استان اردبیل است.

استاندار اردبیل با اشاره به اجرای راه‌آهن و بزرگ‌راه‌ها، تصریح کرد: طول بزرگ‌راه‌های استان اردبیل تا سال ۱۴۰۰ حدود ۱۸۵ کیلومتر بود که افزوده شدن ۱۸۵ کیلومتر دیگر در برنامه دولت سیزدهم قرار گرفته است به‌طوری که در سال گذشته ۵۲ کیلومتر و در سال جاری ۸۵ کیلومتر به بزرگ‌راه‌های استان افزوده شده و مابقی هم در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به هماهنگی و انسجام همه حوزه‌های اجرایی و قضایی در استان برای رشد و رونق اقتصادی، گفت: برای حمایت از بخش تولید و رفع موانع تولیدکنندگان، حوزه‌های مختلف اجرایی، قضایی و بازرسی با حضور خود در نشست‌های مرتبط نسبت به گره‌گشایی از بخش تولید استان اقدام می‌کنند.

پایان پیام


٢٣:٢٩ - شنبه ٥ اسفند ١٤٠٢    /    شماره : ٤٤١٣٦    /    تعداد نمایش : ١٠١٩خروج