چاپ        ارسال به دوست

اتاق وضعیت جمعیت استان اردبیل راه‌اندازی شد

اتاق وضعیت جمعیت استان اردبیل به‌منظور رصد تحولات جمعیتی و ارائه اطلاعات جامع جمعیتی توسط ثبت احوال به دستگاه‌های اجرایی، راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، با حضور رضا قاسمیان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل و جمعی از مسؤولان، اتاق وضعیت جمعیت استان به‌منظور رصد تحولات جمعیتی و ارائه اطلاعات جامع جمعیتی توسط ثبت احوال به دستگاه‌های اجرایی، راه‌اندازی شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل، اتاق وضعیت جمعیت را برای استان و کشور اتفاق مهمی دانست و گفت: داده‌های آماری ثبت احوال قابل اعتمادترین داده آماری است و مسیر و اقدامات بزرگی طی چندین سال صورت گرفته تا این اطمینان درباره آمارهای ثبت احوال ایجاد شود‌.

قاسمیان بیان کرد: انتظار داریم مسؤولان مرتبط با جمعیت و دانشگاه‌ها برای پژوهش و برنامه‌ریزی‌های مبتنی بر جمعیت از این امکان خوب استفاده کنند.

وحید خلوصی، مدیرکل ثبت احوال استان اردبیل نیز اظهار کرد: اتاق وضعیت جمعیت استان اردبیل برای نظارت بر مدیریت جمعیت و هم‌افزایی دستگاه‌ها و اثربخشی فعالیت‌ها در حوزه جمعیت بسیار مهم است و از ظرفیت‌های موجود در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور استفاده می‌شود.

پایان پیام


١٩:٠٣ - دوشنبه ٧ اسفند ١٤٠٢    /    شماره : ٤٤١٣٤    /    تعداد نمایش : ٨٥٤خروج