چاپ        ارسال به دوست

جایگاه زنان و وضعیت آن‌ها در جوامع، از معیارهای ارزیابی حکومت‌ها و دولت‌ها است/ نقش‌آفرینی قابل توجه بانوان در سال‌های پس از انقلاب اسلامی

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری اردبیل با تشریح جایگاه و هویت زنان در نظام جمهوری اسلامی و رژیم پهلوی، گفت: امام خمینی(ره) به طراحی هویت زن در گفتمان انقلاب اسلامی پرداخت و با نقش دادن به بانوان در مقابله با رژیم طاغوت، تحول عظیمی در جایگاه آن‌ها به وجود آورد.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، افسانه جهانی در جشن بانوان انقلابی و یازدهمین جشنواره اسوه‌های صبر و مقاومت بیان کرد: رژیم منحوس پهلوی پیش از انقلاب به زنان با نگاه بی‌اعتمادی و ابزارگونه می‌نگریست و این در حالی است که پس از انقلاب، زنان در جایگاه‌های مختلف علمی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی افزود: بعد از انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری نگاه والایی به نقش زنان در کشور داشتند و بر اساس آموزه‌های دینی و اسلامی به زنان در جامعه جایگاه دادند.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری اردبیل با اشاره به رتبه یک ایران در برابری حق تحصیل دختر و پسر، ادامه داد: افزایش سطح سواد بانوان، افزایش تعداد اساتید، پژوهش‌گران، پزشکان، نویسندگان و ورزشکاران زن، از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی برای زنان است.

جهانی اظهار کرد: در حوزه پژوهش‌گری، هم‌اکنون زنان حدود ۵۰درصد از جامعه پژوهش‌گران را تشکیل می‌دهند و این در حالی است که پیش از انقلاب فعالیت خاصی در این زمینه از سوی زنان انجام نمی‌گرفت.

اهمیت آگاهی و پاسداری بانوان از حقوق انسانی کسب‌شده پس از انقلاب اسلامی

وی با بیان اینکه انقلاب حق بزرگی بر زنان دارد، تصریح کرد: بعد از انقلاب اسلامی، زنان از حقوق انسانی برابر مردان در کشور بهره‌مند شدند و ما باید با آگاهی نسبت به حقوقی که پس از انقلاب اسلامی کسب کرده‌ایم، نسبت به پاسداری از آن تلاش کنیم.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری اردبیل با اشاره به نقشه دشمنان در راستای مخدوش کردن هویت زن مسلمان ایرانی و قصد استفاده ابزاری از زنان برای ضربه زدن به انقلاب و لزوم آگاهی و هوشیاری بانوان، گفت: دشمنان تلاش می‌کنند با مخدوش کردن هویت زنان، به انقلاب اسلامی ضربه بزنند و این در حالی است که بانوان ما با حراست از ارزش‌ها و جایگاه خود و آگاهی نسبت به وضعیت زنان در پیش از انقلاب، مشت محکمی به دهان یاوه‌گویان خواهند زد.

گفتنی است، برگزاری رویداد پوشاک عفیفانه با حضور بانوان کارآفرین، رونمایی از سند هویتی شهیده رقیه فرّی و کتاب پرواز پروانه‌ها (زندگی‌نامه زنان شهیده استان اردبیل) و تجلیل از اسوه‌های صبر و مقاومت از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

پایان پیام


٢٢:٢٢ - دوشنبه ١٦ بهمن ١٤٠٢    /    شماره : ٤٤٠٣٤    /    تعداد نمایش : ١٥٨٨خروج