چاپ        ارسال به دوست

نهضت مدرسه‌سازی استان اردبیل با شتاب جدی آغاز شده است/ بهره‌برداری از ۲۱۷ کلاس آموزشی در سال جاری

استاندار اردبیل با اشاره به کمبود ۲۰۰۰ کلاس آموزشی در سطح استان، از آغاز پرشتاب نهضت مدرسه‌سازی برای رفع این عقب‌ماندگی و کمبود در استان اردبیل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در شورای آموزش‌وپرورش استان که با حضور معاونان وزیر آموز‌ش‌وپرورش برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به کمبود ۲۰۰۰ کلاس آموزشی در سطح استان اردبیل و مشکلات متعددی که به‌ دنبال آن وجود دارد، برای رفع این عقب‌ماندگی و کمبود، نهضت مدرسه‌سازی در استان اردبیل با شتاب جدی آغاز شده است.

وی افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در سطح استان اردبیل ۵۰۰ کلاس آموزشی توسط خیرین محترم، ۵۰۰ کلاس توسط دولت و ۱۰۰۰ کلاس از محل مولد‌سازی اموال مازاد دولتی ساخته خواهد شد و در چارچوب این برنامه‌ریزی، ۲۱۷ کلاس در سال جاری به بهره‌برداری رسیده است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها در استان اردبیل علاوه بر مسائلی همچون اقتصاد و زیرساخت‌ها، توجه ویژه به آموز‌ش‌وپرورش در حوزه‌های مختلف اعم از افزایش سرانه فضای آموزشی و ورزشی و افزایش سطح کیفیت آموزشی است.

هنرستان کشاورزی در شهرستان پارس‌آباد راه‌اندازی خواهد شد

محمدمهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش‌و‌پرورش نیز در این نشست گفت: با توجه به سند تحول، باید آموزش‌وپرورش جزو اولویت‌های اصلی دستگاه‌های اجرایی کشور باشد و در اجرای سند تحول بنیادی نظام آموزشی و پرورشی، همه دستگاه‌ها به وظایف خود عمل کنند.

وی افزود: با توجه به وضعیت نامطلوب نیروی آموزگار و دبیر طی سالیان اخیر در سطح کشور، برنامه‌ ریزی‌های لازم انجام شده است تا سال آینده ۷۱هزار آموزگار و دبیر جذب آموزش‌وپرورش شود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش‌وپرورش بیان کرد: یکی از ظرفیت‌های اصلی استان اردبیل کشاورزی است که بر همین اساس، یک هنرستان در حوزه کشاورزی در شهرستان پارس‌آباد راه‌اندازی خواهد شد.

پایان پیام


٢٣:١٤ - دوشنبه ١٦ بهمن ١٤٠٢    /    شماره : ٤٤٠٠٥    /    تعداد نمایش : ١٨٦٧خروج