چاپ        ارسال به دوست

آیین نکوداشت جمعی از نام‌داران فرهنگ و هنر استان اردبیل؛

حفاظت و بهره‌مندی از سرمایه‌های فرهنگی و هنری استان اردبیل برای پیشرفت ضروری است/ اهمیت مقابله با تخریب شخصیت‌های فرهنگی

استاندار اردبیل حفاظت و بهره‌مندی از سرمایه‌های فرهنگی و هنری استان را برای پیشرفت و عزت‌مندی ضروری دانست و گفت: استان اردبیل در طول تاریخ شاهد حضور هنرمندان بزرگی بوده که در این میان نقش سلسله فرهنگی صفویه با خلق اثری همچون بقعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی برجسته است.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در آیین نکوداشت جمعی از نام‌داران فرهنگ و هنر استان بیان کرد: استان اردبیل سابقه تاریخی درخشانی در ایجاد و گسترش تمدن به‌ویژه در دوران صفویه دارد و همیشه شاهد حضور هنرمندان بزرگ و پرافتخاری بوده که در این میان نقش سلسله فرهنگی صفویه با خلق اثری همچون بقعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی برجسته است.

وی با بیان اینکه با وجود افتخارات و ذخایر ارزشمند فرهنگی، نباید احساس نیاز در این خصوص داشته باشیم، افزود: با داشتن این سرمایه‌های بزرگ فرهنگی، نباید احساس کنیم که چیزی برای افتخار کردن و ادامه مسیر نداریم.

استاندار اردبیل تصریح کرد: متاسفانه یکی از معضلاتی که در جامعه ما وجود دارد، تخریب افراد بزرگ و توانمند و دارای تجربه است که از سوی عده‌ای اندک اما ویروس‌گونه انجام می‌شود که باید با همکاری اهالی فرهنگ و هنر در راستای مقابله با این تخریب‌گران تلاش شود.

عاملی گفت: لازم است با ایستادن در مقابل تخریب شخصیت‌ها و سرمایه‌های بزرگ فرهنگی و ادبی استان اردبیل، از ظرفیت این سرمایه‌ها در راستای آبادانی، پیشرفت و عزت‌مندی استفاده کنیم.

وی اظهار کرد: قدرشناسی از سرمایه‌های بزرگ ادبی، فرهنگی و هنری استان اردبیل مورد توجه جدی قرار دارد و مراسم امروز آغازی برای این قدرشناسی بوده و برگزاری برنامه‌های مشابه طی ماه‌های آینده در دستور کار است.

گفتنی است؛ در این آیین که با همت و همکاری صندوق اعتباری هنر، استانداری اردبیل و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با حضور استاد علی نصیریان، بازیگر پیشکسوت کشور و برخی دیگر از بزرگان عرصه هنر کشور برگزار شد، ۳۰ نفر از نام‌داران فرهنگ و هنر استان اردبیل در رشته‌های مختلف مورد تجلیل قرار گرفتند.

پایان پیام


٢٣:٥٥ - چهارشنبه ١٥ آذر ١٤٠٢    /    شماره : ٤٣٨٦٠    /    تعداد نمایش : ١٥٧خروج