چاپ        ارسال به دوست

الزام آموزش‌وپرورش استان اردبیل به آغاز کلاس‌های کنکور و تقویتی از ماه آینده/ طرح درس‌پژوهی ادامه می‌یابد

استاندار اردبیل با اشاره به کیفیت تحصیلی نامناسب در استان، آموزش‌وپرورش استان اردبیل را ملزم به آغاز کلاس‌های کنکور و تقویتی از ماه آینده کرد و از تداوم طرح درس‌پژوهی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد‌ عاملی در نشست بررسی وضعیت کیفی آموزش‌وپرورش استان، اظهار کرد: آموزش‌وپرورش کشورمان در بخش‌های مختلف با مشکلات مختلفی روبه‌رو است و یکی از این مشکلات کمبود معلمان در اوایل شروع سال تحصیلی جدید بود که با تدابیر اتخاذشده، این مسئله آسیب کم‌تری در استان اردبیل نسبت به سایر استان‌های کشور داشته است.

وی افزود: وضعیت کیفی تحصیلی استان اردبیل نامناسب و غیرقابل قبول است و برای بهبود این وضعیت، برگزاری کلاس‌های کنکور، تقویتی و مشاوره‌ای در دستور کار و اولویت است که با اجرای درست برنامه‌های مذکور، نتایج مناسبی کسب خواهد شد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: کلاس‌های کنکور تفاوت قابل توجهی با کلاس‌های تقویتی دارد و باید شرایط ویژه و دبیران متخصص استانی و ملی در حوزه کنکور مورد استفاده قرار گیرند و معیار انتخاب دانش‌آموزان جهت شرکت در این کلاس‌ها باید طوری باشد تا دانش‌آموزان بیش‌تری در آن شرکت کنند.

عاملی با تأکید بر اینکه لازم است برگزاری کلاس‌های کنکور و تقویتی از ماه آینده در استان اردبیل آغاز شود، ادامه داد: کلاس‌های تقویتی باید بر خلاف جریان کلاس‌های عادی مدارس برگزار شود و تدریس مجدد فصل‌های دروس در دستور کار نباشد و به‌شکل واقعی به رفع اشکالات و تقویت دانش‌آموزان توجه شود.

وی با بیان اینکه سومین بخش از اجرای طرح‌های ویژه برای بهبود وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان استان اردبیل، برگزاری کلاس‌های مشاوره‌ای خواهد بود، گفت: لازم است مشاوران ملی که در سطح کشور اقدامات بسیار مهم و قابل توجهی انجام داده‌اند به استان دعوت شده و جلسات مختلفی با دانش‌آموزان برگزار شود و علاوه بر این موضوع، برگزاری مشاوره‌های واقعی تأثیرگذار طی سال با دانش‌آموزان و حتی اولیا ضروری است.

استاندار اردبیل بیان کرد: طرح درس‌پژوهی طی تابستان سال جاری در استان اردبیل اجرا شد که این طرح ادامه می‌یابد و لازم است در طول سال با سطح کیفی مناسب اجرا شود.

پایان پیام


٢٣:٤٥ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٤٠٢    /    شماره : ٤٣٧٩٢    /    تعداد نمایش : ٢٥٧خروج