چاپ        ارسال به دوست

اولویت توزیع منابع برای طرح نهضت ملی مسکن است/ تأمین هزینه آماده‌سازی و اجرای زیرساخت‌های واحدها از محل مولدسازی

استاندار اردبیل مساعد بودن هوا در فصل پاییز را فرصتی برای تداوم اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن عنوان کرد و خواستار هدایت منابع برای اجرای این پروژه‌ها و سرعت‌بخشی به عملیات با توجه به استمرار فصل کاری در استان شد.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در شورای مسکن استان بیان کرد: مساعد بودن هوا در فصل پاییز و ادامه فصل کاری فرصتی برای تداوم اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن بوده و باید دستگاه مرتبط برای سرعت‌بخشی به روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن، منابع در اختیار خود برای این طرح را به بخش اجرا تزریق کند.

وی افزود: هم‌زمان با تزریق اعتبارات و تسهیلات بانکی به پروژه‌های در حال اجرای نهضت ملی مسکن، نظارت‌های لازم بر اقدام پیمانکاران نیز باید صورت گیرد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: اعتبار مورد نیاز برای آماده‌سازی و اجرای زیرساخت‌های واحدهای در حال اجرا نیز از محل‌های دیگر از جمله مولدسازی تأمین می‌شود.

عاملی ادامه داد: آماده‌سازی و اجرای زیرساخت‌های شهرک‌های در حال احداث نهضت ملی مسکن ضروری بوده و باید اقدام و برنامه‌ریزی برای اجرای زیرساخت‌ها انجام شود.

اهمیت تلاش بانک‌ها برای عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات به پروژه‌های نهضت ملی مسکن

وی با تأکید بر سرعت‌بخشی به اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهرستان‌ها و ارائه برنامه کاری از سوی بنیاد مسکن استان، اظهار کرد: در شهرستان‌های استان اردبیل مشکلی در تأمین زمین نداشته و نداریم و نباید مشکلی در اجرای فونداسیون وجود داشته باشد.

استاندار اردبیل گفت: همچنین تلاش بانک‌ها برای عقد قرارداد و پرداخت تسهیلات به پروژه‌های نهضت ملی مسکن در مرکز استان و شهرستان‌ها مورد تأکید بوده و پیگیری راه‌وشهرسازی و بنیاد مسکن و همکاری بانک‌ها ضروری است.

عاملی بیان کرد: رفع برخی مشکلات پیمانکاران از جمله تأمین مصالح، سوخت و مشکلات بیمه‌ای کارگران شاغل در پروژه‌ها، نیازمند برگزاری جلسات تخصصی با حوزه‌های مرتبط است.

پایان پیام


٢٣:٣٥ - دوشنبه ٢٢ آبان ١٤٠٢    /    شماره : ٤٣٧٨٩    /    تعداد نمایش : ١٨٧خروج