چاپ        ارسال به دوست

وضعیت شاخص‌های ازدواج، طلاق و فرزندآوری در شهرستان مشکین‌شهر بررسی شد/ نشست تخصصی جداگانه با مشاوران امور بانوان ادارات و بانوان فرهنگی

در جریان سفر مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری اردبیل به شهرستان مشکین‌شهر، نشست تبیینی با هدف بررسی وضعیت شهرستان در شاخص‌های حوزه ازدواج، طلاق و فرزندآوری با حضور اعضای شورای اداری و همچنین کمیته تخصصی زن و خانواده به‌‌منظور بررسی مسائل و مشکلات حوزه زنان و خانواده با حضور مشاوران امور بانوان ادارات و بانوان فعال این شهرستان برگزار و تصمیمات مورد نیاز اتخاذ شد.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، در جریان سفر افسانه جهانی، مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری اردبیل به شهرستان مشکین‌شهر، شورای اداری این شهرستان با حضور فرماندار و مسؤولان ادارات شهرستانی با محوریت جمعیت و فرزندآوری و الگوی سوم زن مسلمان برگزار شد.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری اردبیل در این نشست از تدوین شناسنامه جمعیت و طرح تحول راهبردی جمعیت خبر داد و گفت: با بررسی حدود ۳۰ شاخص مرتبط با حوزه جمعیت و فرزندآوری به تفکیک شهرستان‌های استان اردبیل، نقشه راه برای مقابله با بحران سالمندی آماده شده که با تحلیل و استفاده از آن، موضوعات دارای اولویت هر شهرستان قابل استخراج است.

جهانی وضعیت موجود و مطلوب میزان موالید در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۲ شهرستان مشکین‌شهر را تبیین کرد و از نهادهای دولتی موظف در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت خواست با پرداختن به مسائل زیرساختی و کلان جمعیت و نقطه‌زنی در حل بحران‌ها، از پیامدهای فردی، خانوادگی و اجتماعی کاهش جمعیت پیش‌گیری کنند.

برگزاری نشست کمیته تخصصی زن و خانواده از دیگر برنامه‌های جهانی در جریان سفر به این شهرستان بود و در این کمیته، جهانی به لزوم آگاهی بانوان نسبت به نقش موثر زن در سیر بشریت به‌سوی کمال اشاره کرد و حفظ خانواده سالم، پرنشاط و متعادل، مدیریت سلوک معنوی خانواده، پرورش عواطف و احساسات و ایجاد سکینه و آرامش در خانواده را از جمله رسالت بانوان مسلمان ایرانی ذکر کرد.

در این نشست که مشاوران امور بانوان ادارات و بانوان فرهنگی شهرستان مشکین‌شهر هم حضور داشتند، در خصوص مسائل حوزه زنان و خانواده تبادل نظر شد.

پایان پیام


٢٢:٥٦ - شنبه ٢٠ آبان ١٤٠٢    /    شماره : ٤٣٧٨٥    /    تعداد نمایش : ٧٩خروج