چاپ        ارسال به دوست

گلخانه ۱۳۰ هکتاری در شهرستان خلخال احداث می‌شود/ تجهیزات مختلف بهداشت و درمان طی ۲ سال گذشته در خلخال مستقر شد

استاندار اردبیل با بیان اینکه برای رشد اقتصادی استان، پروژه‌های دارای قابلیت افزایش تولید در اولویت هستند، گفت: توسعه گلخانه‌ها یکی از محورها برای افزایش یک‌میلیون تنی تولید محصولات کشاورزی استان اردبیل است که در شهرستان خلخال هم احداث یک گلخانه ۱۳۰ هکتاری در دستور کار قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در جریان دور سفر شهرستانی به خلخال در نشست صمیمی با جمعی از فعالان اجتماعی و منتخبان این شهرستان، اظهار کرد: رشد اقتصادی استان اردبیل هدف اصلی دولت بوده چراکه تمام مسائل از جمله آموزش، بهداشت، سلامت و نظام اجتماعی وابسته به اقتصاد است.

وی با بیان اینکه در تلاشیم اولویت‌ها را برمبنای رشد اقتصادی تنظیم کنیم، افزود: با توجه به اینکه منابع دولت محدود است، اولویت‌بندی پروژه‌ها بر مبنای مسائل اساسی در پیشرفت استان در دستور کار بوده و باید توجه کرد که برخی روش‌های نادرست اجراشده در گذشته که منجر به عدم پیشرفت شده، تکرار نشود.

استاندار اردبیل بیان کرد: در ابتدای استقرار دولت سیزدهم در استان اردبیل، شاخص‌های استان را مشخص کردیم و متأسفانه در همه بخش‌ها وضعیت استان اردبیل بسیار نامناسب بود و طی ۲ سال اخیر برای ارتقای این وضعیت و جبران عقب‌ماندگی‌های تاریخی، برنامه‌های جامع تدوین و اجرای آن‌ها آغاز شد.

احداث گلخانه ۱۳۰ هکتاری در شهرستان خلخال در دستور کار است

عاملی با بیان اینکه برای رشد اقتصادی ۲ راه‌حل وجود دارد، تصریح کرد: در مرحله‌ی اول باید زیرساخت‌ها توسعه یابد و در مرحله دوم به سراغ پروژه‌هایی برویم که افزایش تولید داشته باشند چراکه رشد اقتصادی با افزایش تولید اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به بخش کشاورزی و اقدامات صورت‌گرفته در این حوزه، ادامه داد: در حوزه کشاورزی، افزایش یک‌میلیون تنی تولید محصولات کشاورزی از ۲ سال گذشته هدف‌گذاری شد و برای این منظور پروژه‌های متعددی از جمله اصلاح باغات و توسعه گلخانه‌ها تعریف و اجرا شده که در شهرستان خلخال هم احداث یک گلخانه ۱۳۰ هکتاری در دستور کار است.

استاندار اردبیل اضافه کرد: طی ۲ سال گذشته موفق به آب‌گیری ۳ سد شدیم که سالیان سال بلاتکلیف مانده بود و این آب‌گیر‌ی‌ها در حوزه‌های کشاورزی و اجتماعی تأثیرات مثبت و سازنده‌ای در پی داشته است.

حضور گردشگران خارجی در استان اردبیل افزایش یافته است

عاملی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری استان اردبیل گفت: با انتخاب اردبیل به‌عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۳ و تبلیغات رسانه‌‌های جهانی، در سال جاری ورود گردشگران خارجی و درآمدزایی فعالان حوزه گردشگری افزایش یافته و عامل اصلی تبدیل ظرفیت‌های گردشگری استان به تولید ثروت، ورود گردشگران خارجی است.

وی افزود: توافق سفر سالانه ۵۰۰هزار گردشگر چینی به استان اردبیل منعقد شده است که منجر به درآمد قابل توجهی برای مردم خواهد شد و عملیاتی‌سازی این توافق نیازمند هتل‌ها و مراکز اقامتی با سطح مناسب و ارائه خدمات باکیفیت است.

استاندار اردبیل تشریح کرد: معدن یکی از ظرفیت‌های اصلی ثروت‌آفرینی و اشتغال‌زایی بالا در حوزه صنعت محسوب می‌شود و شهرستان خلخال در حوزه معادن ظرفیت بسیار ویژه دارد.

عاملی گفت: پس از پیگیری‌های مستمر ملی ۲ سال اخیر، تا قبل از پایان سال جاری، خلع ید در حوزه معادن شهرستان خلخال عملیاتی خواهد شد و مردم دغدغه‌مند منطقه، با ورود شرکت‌های توانمند بخش خصوصی به معادن، تحولات مهمی را شاهد خواهند بود و بخش قابل توجهی از مشکل اساسی و دغدغه مردم شهرستان در زمینه بیکاری رفع خواهد شد.

اقدامات قابل توجه در حوزه بهداشت و درمان شهرستان خلخال

وی ادامه داد: طی ۲ سال اخیر حوزه بهداشت و درمان شهرستان خلخال شاهد تحولات بی‌سابقه‌ای طی ۲۰ سال گذشته با اقداماتی همچون آغاز عملیات اجرایی درمانگاه تأمین اجتماعی و درمانگاه تخصصی سپاه، استقرار تجهیزاتی همچون سی‌.تی‌.اسکن، آندوسکوپی، کولونوسکوپی، ماموگرافی، ان‌.آی‌.سی‌.یو، درمان ناباروری و آزمایشگاه پاتولوژی، مرکز جراحی ارتوپدی، ۲ مرکز جامع سلامت و ۲ خانه بهداشت بوده است.

استاندار اردبیل تشریح کرد: در سطح شهرستان خلخال نزدیک به ۷۵۰ متقاضی واجد شرایط و واریزکننده اقساط طرح نهضت ملی مسکن شناسایی شده که ۴۱۲ واحد در دست عملیات اجرایی است و تا دهه فجر ۶۰ واحد و تا پایان ۳ ماه اول سال آینده ۸۰ واحد دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید و آغاز عملیات تأمین زیرساختی و عملیات اجرایی ۳۰۰ واحد دیگر در دستور کار است.

پایان پیام


٢٣:٠٣ - چهارشنبه ١٠ آبان ١٤٠٢    /    شماره : ٤٣٧٦٠    /    تعداد نمایش : ١٠٩خروج