چاپ        ارسال به دوست

شاخص‌های استاندارد برای عموم فرهنگ‌سازی و مشخص شود/ اهمیت ویژه نظارت بر استاندارد تولیدات کشاورزی و خدمات گردشگری استان اردبیل

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با تأکید بر فرهنگ‌سازی و مشخص کردن شاخص‌های استاندارد در حوزه‌های مختلف، اطلاع‌رسانی این شاخص‌ها به مردم را ضروری دانست و گفت: نظارت بر استاندارد تولیدات کشاورزی و خدمات گردشگری استان اردبیل دارای اهمیت ویژه‌ای است.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سیدکمال‌الدین میرجعفریان در شورای استاندارد استان بیان کرد: لازم است با فرهنگ‌سازی و مشخص کردن شاخص‌های استاندارد در حوزه‌های مختلف، این شاخص‌ها به مردم اطلاع‌رسانی شود.

وی با بیان اهمیت استاندارد در حوزه‌های مختلف تولیدی و خدماتی، افزود: با توجه به برند بودن برخی محصولات کشاورزی و گلخانه‌ای استان اردبیل، نظارت بر استانداردهای این محصولات باید مد نظر باشد و همچنین استاندارد بودن نوع ارائه خدمات در بخش گردشگری نیز دارای اهمیت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به گردشگری بودن استان و حضور گردشگرانی از سایر کشورها، ادامه داد: با استاندارد بودن نوع ارائه خدمات پذیرایی و اسکان در مراکز اقامتی، مدت ماندگاری گردشگران افزایش می‌یابد که این موضوع نقش اساسی در ارزآوری خواهد داشت.

میرجعفریان همچنین توجه به استانداردسازی فضاهای آموزشی، ساختمان‌های اداری، روند اجرای پروژه‌های عمرانی، ابزارهای توزین فروشگاه‌ها، احداث ساختمان‌های مسکونی، آسانسورها، هتل‌ها و سیستم گرمایشی مدارس را از جمله اقدامات اولویت‌دار حوزه استاندارد دانست.

گفتنی است؛ سرپرست اداره‌کل استاندارد استان اردبیل هم در این نشست با اشاره به اینکه ۵۵۰ واحد تولیدی در استان شامل استاندارد بوده که از این تعداد ۳۲۶ واحد فعال است، اظهار کرد: همچنین ۶۱۳ فرآورده در استان شامل استاندارد بوده که ۵۵۲ مورد استاندارد شامل اجباری و ۶۱ مورد تشویقی است.

پایان پیام


٢٠:١٢ - سه شنبه ١٤ شهريور ١٤٠٢    /    شماره : ٤٣٥٤٨    /    تعداد نمایش : ٢١٥خروج