چاپ        ارسال به دوست

استمرار حمایت‌های بنیاد علوی برای محرومیت‌زدایی در استان اردبیل/ فراگیر کردن طرح‌های اشتغال خرد برای درآمدزایی اقشار نیازمند دارای اهمیت است

استاندار اردبیل ضمن قدردانی از اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی بنیاد علوی در شهرستان‌های هدف استان، استمرار حمایت‌های این بنیاد در استان را برای ارتقای شاخص‌های مهم از قبیل فضای آموزشی، مسکن ‌و... مورد تأکید قرار داد و گفت: هدایت تسهیلات بنیاد علوی به‌سمت اشتغال خرد می‌تواند درآمدزایی قابل قبولی برای اقشار نیازمند داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در نشست با مدیرعامل بنیاد علوی کشور ضمن پیگیری انجام توافقات و تفاهم‌نامه‌های این بنیاد با دستگاه‌های اجرایی استان برای اجرای پروژه‌های مورد نیاز مردم، اظهار کرد: حمایت بنیاد علوی برای رفع و یا کاهش مشکلات حوزه‌های مختلف استان اردبیل یک ضرورت است.

وی افزود: با توجه به کمبود فضای آموزشی استان اردبیل، مشکل تأمین مسکن خانوارهای نیازمند، مشکل تهیه جهیزیه برای جوانان خانواده‌های محروم، اولویت قرار دادن این موضوعات در کمک‌رسانی‌های بنیاد علوی دارای اهمیت است.

استاندار اردبیل با تأکید بر همکاری و مشارکت بنیاد علوی برای فراگیر کردن طرح‌های اشتغال‌زایی کوچک با درآمدزایی بالا، تصریح کرد: اشتغال‌هایی چون پرورش گل محمدی، تولید کرم ابریشم و پرورش ماهیان زینتی از جمله کارهایی است که با تأمین مواد اولیه ارزان‌قیمت و در سطح وسیع می‌تواند درآمدزایی قابل قبولی داشته باشد.

عاملی بیان کرد: هدایت تسهیلات اشتغال‌زایی بنیاد علوی به‌سمت این قبیل مشاغل مورد تأکید بوده و این مهم منجر به انجام کارهایی در سطح بزرگ خواهد شد و می‌تواند مشکلات اقشار زیادی را حل کند.

وی گفت: همچنین حمایت‌های غذایی از خانواده‌های نیازمند، دارای معلول و مادران باردار خانواده‌های نیازمند و تأمین بسته‌های هدفمند معیشتی برای رفع مشکلات این جامعه هدف ضروری است.

ارائه ۶۰۰میلیارد تومان انواع کمک‌های بنیاد علوی برای محرومیت‌زدایی در استان اردبیل/ ۱۵۰۰ واحد مسکونی برای نیازمندان احداث می‌شود

وحید خاوئی، مدیرعامل بنیاد علوی کشور نیز در این نشست با اشاره فعالیت این بنیاد در شهرستان‌های محروم استان اردبیل از ارائه ۶۰۰میلیارد تومان انواع کمک‌های بنیاد در راستای محرومیت‌زدایی از استان خبر داد.

خاوئی ادامه داد: در راستای تأمین مسکن نیازمندان ۱۵۰۰ واحد در برنامه اجرا قرار دارد که از این تعداد ۷۰۰ واحد تحویل داده شده است و باقی واحدها هم در حال ساخت بوده و به‌تازگی هم در جریان سیل گرمی ۵۰۰ واحد از خانه‌های سیل‌زدگان تعمیر و بازسازی شده است.

مدیرعامل بنیاد علوی کشور به اقدامات دیگر حمایتی این بنیاد در خصوص حمایت غذایی بدون سقف از مادران باردار نیازمند اشاره کرد و افزود: این کمک‌ها به‌طور متمرکز از مرکز کشور به کمیته امداد واگذار می‌شود و از طریق این نهاد در اختیار نیازمندان قرار می‌گیرد.

وی همچنین تأمین مسکن برای خانواده‌های دارای ۲ معلول و چندقلو را یادآور شد و گفت: در این خصوص نیز بدون سقف، حمایت‌های لازم در خصوص تأمین مسکن این خانوارها انجام می‌شود.

پایان پیام


١٩:٣١ - سه شنبه ٣١ مرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٤٣٤٨١    /    تعداد نمایش : ٣٢٥خروج