چاپ        ارسال به دوست

اردبیل وحدت و یکپارچگی ملی را در طول تاریخ به ارمغان آورد/ هیچ تهدید و نیرنگی استان اردبیل را از آرمان‌های انقلاب اسلامی جدا نخواهد کرد

استاندار اردبیل با بیان اینکه اردبیل در طول تاریخ، وحدت و یکپارچگی ملی را به ارمغان آورد و در سایه تلاش عالمان و موالیان اهل بیت(ع)، منادی عشق به خاندان رسول‌الله(ص) و مکتب اهل بیت(ع) شد، گفت: این افتخار مهم با جان‌فشانی‌ها و شهادت شهدا به دست آمده و وجود شهیدگاه در شهر اردبیل گواه تاریخی روشنی بر این مدعا است.

به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین‌الملل استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در اجلاسیه نهایی کنگره ملی بزرگداشت ۳۴۰۰ شهید استان اظهار کرد: اردبیل در طول تاریخ، وحدت و یکپارچگی ملی را به ارمغان آورد و در سایه تلاش عالمان و موالیان اهل بیت(ع)، منادی عشق به خاندان رسول‌الله(ص) و مکتب اهل بیت(ع) شد.

وی افزود: تحقق این امر مهم با جان‌فشانی‌ها و شهادت شهدایی است که این افتخار را به ثبت رساندند و وجود شهیدگاه در شهر اردبیل گواه تاریخی روشنی بر این مدعا است.

استاندار اردبیل ادامه داد: اردبیل امروز با پیام رهبر و مولایمان، بزرگداشت ۳هزار و ۴۰۰ شهیدی را میزبان است که در دوران جنگ تحمیلی به شهادت پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت، جانبازان عزیز و آزادگان سرافراز همیشه صف‌شکن و پیشتاز بوده‌اند.

عاملی گفت: همه ما امروز در زیر این خیمه شهدا جمع شده‌ایم تا بگوییم شهدای عزیزی که عاشقانه و عارفانه وجود خود را تقدیم محضر الهی کردند، مادران عزیز شهدایی که هر روز به یاد جگرگوشه خود نجواهای خود را با زهرای مرضیه(س) زمزمه کردند، پدران عزیز شهدا که دلشان شکست ولی خودشان نشکستند، فرزندان عزیز شهدا که در حسرت نوازش پدر ماندند و همسران عزیز شهدا که اگرچه سوختند ولی زینب‌وار سربلند ماندند، امروز همه ما درس‌آموز یک مکتب هستیم و آن مکتب حسین‌بن‌علی(ع) است؛ تمام ناپاکان جمع شدند تا حسین‌بن‌علی(ع) را بشکنند و آب و فرزندانش و همه چیز را گرفتند، اما آرمانش را نتوانستند از او بگیرند.

وی ادامه داد: امروز همه ما در زیر خیمه شهدا به رهبر و مولایمان اعلام می‌کنیم که اگر همه جهانیان جمع شوند تا استان اردبیل را از آرمان و اراده رهبرمان جدا کنند، ما نیز چون ۳۴۰۰ شهید استان و سایر شهدا، تا آخرین نفس و آخرین قطره خون برای عزت این مکتب و برای عزت ملت در کنار امام زمان(عج) خود هستیم و هیچ تهدید و نیرنگی ما را از این راه عزت و سربلندی جدا نخواهد کرد.

گفتنی است؛ اجلاسیه نهایی کنگره بزرگداشت ۳هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل با حضور مسؤولان ارشد کشوری و استانی، خانواده شهدا و ایثارگران و آحاد مردم استان در محل ورزشگاه ۶هزار نفری رضازاده در حال برگزاری است.

پایان پیام


١٥:٤٤ - يکشنبه ٢٩ مرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٤٣٤٧٤    /    تعداد نمایش : ٢٥٣خروج