چاپ        ارسال به دوست

جذب به‌موقع اعتبارات عمرانی از سوی دستگاه‌های اجرایی مورد توجه باشد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با تأکید بر جذب به‌موقع اعتبارات تخصیص‌یافته عمرانی از سوی دستگاه‌های متولی، خواستار پرداخت تمام اعتبارات تخصیص‌یافته حوزه راه‌های استان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدکمال‌الدین میرجعفریان در نشست کمیته جذب اعتبارات عمرانی دستگاه‌های اجرایی گفت: با توجه به در حال اجرا پروژه‌های عمرانی حوزه راه، تسریع در پرداخت تمامی اعتبارات تخصیص‌یافته در شتاب‌بخشی به اجرای پروژه‌ها تأثیرگذار خواهد بود.

وی با انتقاد از برخی دستگاه‌ها به‌دلیل تعلل در جذب اعتبارات تخصیص‌یافته عمرانی، افزود: در صورت عدم جذب اعتبارات تخصیص‌یافته دستگاه‌ها، این اعتبارات از دستگاه مربوط حذف می‌شود و برای اجرای پروژه‌های دستگاه‌های موفق اختصاص می‌یابد.

پرداخت اعتبارات به شهرداری‌ها پروژه‌محور است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل تخصیص اعتبار به شهرداری‌ها را مشروط به تعریف و اعلام پروژه‌ها عنوان کرد و ادامه داد: اختصاص و پرداخت اعتبارات به شهرداری‌ها پروژه‌محور خواهد بود و اسامی پروژه‌ها باید پیش از پایان ماه اعلام و سپس اعتبارات لازم پرداخت شود.

میرجعفریان تصریح کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل باید در راستای جذب اعتبارات تخصیص‌یافته عمرانی اقدام کند تا مشکلات حوزه فرهنگ و هنر در زمینه تأمین زیرساخت‌های لازم برطرف شود.

وی با یادآوری نیازمندی اجرای پروژه‌های نوسازی مدارس، ارائه برنامه عملیاتی را تا ۲ هفته آینده برای پروژه‌های تعیین تکلیف نشده این مجموعه و جلوگیری از حذف اعتبارات تخصیص‌یافته، ضروری دانست.

پایان پیام


٢٣:٥٦ - سه شنبه ٢ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٤٣٠٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٢٥خروج