چاپ        ارسال به دوست

پیشرفت استان اردبیل در گرو رونق تولید و سرمایه‌گذاری است/ اتخاذ راهکارهای رفع مشکلات بیش از ۲۰ طرح و واحد تولیدی

استاندار اردبیل با بیان اهمیت رونق و توسعه تولید، حمایت از سرمایه‌گذاری و رفع موانع این بخش را در رشد و پیشرفت استان حائز اهمیت دانست و از مدیران خواست با وسعت نظر و در چارچوب قانون، از سرمایه‌گذاران و فعالان بخش تولید استان اردبیل حمایت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان اظهار کرد: با توجه به نقش مهم رونق تولید و سرمایه‌گذاری در پیشرفت استان اردبیل، لازم است مدیران حوزه‌های مرتبط و بانک‌ها با وسعت نظر و در چارچوب قانون، از سرمایه‌گذاران و فعالان بخش تولید استان حمایت کنند.

وی افزود: مسؤولان حوزه‌های قضایی و اجرایی استان اردبیل تمام تلاششان در راستای حمایت از تولید است و در این راستا نماینده ویژه حوزه قضایی از سوی دادگستری استان برای بررسی و رفع موانع به‌صورت قانونی انتخاب شده و به‌صورت مستمر در جلسات ستاد تسهیل حضور می‌یابد.

ضرورت روان‌سازی امور اداری سرمایه‌گذاری‌ها

استاندار اردبیل بیان کرد: با توجه به سرمایه‌گذاری‌های انجام‌گرفته در استان اردبیل در حوزه‌های مختلف‌، روان‌سازی کارهای اداری و تسهیل صدور برخی مجوزها در استان طی هماهنگی با مرکز، از جمله اقدامات ضروری است.

عاملی تصریح کرد: بانک‌ها نیز باید در حوزه تسهیلات، همراهی‌های لازم را در چارچوب قانونی با واحدها داشته باشند و سرمایه‌گذاران طرح‌های تولیدی هم تمام توان خود را برای ایفای تعهدات خود در مهلت مقرر به‌کار ببندند.

گفتنی است؛ در این نشست مشکلات بیش از ۲۰ طرح و واحد تولیدی از جمله مشکلات بانکی، صدور مجوزها، سند، تأمین زمین و زیرساخت‌های خدماتی، با حضور مدیران دستگاه‌ها و بانک‌ها و همچنین نمایندگان حوزه قضایی بررسی و راهکارهای لازم اتخاذ شد.

پایان پیام


١٩:٠٤ - سه شنبه ٢ خرداد ١٤٠٢    /    شماره : ٤٢٩٨٩    /    تعداد نمایش : ٢٥٦خروج