چاپ        ارسال به دوست

اجرای سیاست‌های مبارزه با قاچاق نیازمند همراهی مردم است/ لزوم استقرار شرکت نفت در خروجی گمرک بیله‌سوار

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به پیچیدگی‌های حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اجرای بسیاری از سیاست‌ها و تصمیمات دولت در این حوزه را وابسته به همراهی مردم دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، رضا قاسمیان در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: با توجه به پیچیدگی‌های حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اجرای بسیاری از سیاست‌ها و تصمیمات دولت در این حوزه وابسته به همراهی مردم است، لذا دست‌اندرکاران این عرصه باید با دقت و هوشمندی کامل و حرفه‌ای، تمهیدات لازم را جهت جلوگیری از سوءاستفاده افراد خاطی از تصمیمات دولت اتخاذ کنند.

وی افزود: در خصوص اجرایی کردن مصوبات کمیسیون استانی نیز مدیریت واحد و یکپارچه ضرورت دارد و همچنین با شناسایی نقطه هدف و راهکارهای علمی و عملی، می‌توان در راستای حل مسائل و نقاط کور حوزه مربوط، تصمیمات درست و لازم را در زمان و مکان مناسب گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل ادامه داد: با این‌که اکثر کشورها در زمینه کالاهای اساسی و سوخت با مشکل و بحران جدی مواجه هستند، اما دولت سیزدهم با تلاش‌های شبانه‌روزی خود سعی در حل مسائل معیشتی مردم داشته و با حساسیت و جدیت ویژه برای تأمین کالاهای اساسی و سوخت اقدام می‌کند.

مدیریت گمرک بیله‌سوار در خصوص استقرار شرکت نفت در خروجی گمرک اقدام کند

قاسمیان بیان کرد: اما در این میان مشاهده می‌شود که برخی افراد فرصت‌طلب جهت کسب سودهای هنگفت، نسبت به خروج برخی کالاهای اساسی و سوخت از مبادی رسمی با جاسازی باک‌های اضافی اقدام می‌کنند که باید مأموران گمرک و سایر متولیان این امر، در جهت جلوگیری از خروج این سرمایه‌های ملی با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، با جدیت و حساسیت بیش‌تری اقدامات لازم را انجام دهند.

وی تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌های نزدیک به ۶ ماه اخیر فرماندار بیله‌سوار، دبیرخانه کمیسیون استان و شرکت نفت در خصوص استقرار شرکت نفت در خروجی گمرک بیله‌سوار، مدیریت این گمرک باید در اسرع وقت نسبت به این موضوع اقدام کند.

پایان پیام


٢٣:١٧ - پنج شنبه ٦ بهمن ١٤٠١    /    شماره : ٤١٠٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٥٢خروج