چاپ        ارسال به دوست

برنامه‌ریزی تخصصی برای کشاورزی استان اردبیل با استفاده از دانش متخصصان و نظرات کشاورزان در دستور کار است

استاندار اردبیل گفت: برای بهره‌برداری مناسب از ظرفیت‌های بسیار ویژه کشاورزی استان اردبیل، با استفاده از متخصصان مجرب با دانش ملی، برنامه‌ریزی تخصصی و متناسب با مناطق مختلف استان با لحاظ نظرات کشاورزان انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در نشست با کشاورزان پیشرو استان بیان کرد: کشاورزی استان اردبیل از ظرفیت بسیار ویژه‌ای برخوردار بوده و اقتصاد اصلی استان و معیشت بخش قابل توجهی از مردم استان اردبیل به حوزه کشاورزی گره خورده است.

وی افزود: در بخش‌های مختلف کشاورزی استان اردبیل مشکلات متعددی وجود دارد که نیازمند احصای تخصصی توسط تشکل‌های کشاورزی و کشاورزان استان است که با این اقدام، روند رفع مشکلات در سطح ملی و استانی تسریع خواهد شد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: طی سالیان گذشته بهره‌برداری قابل توجه و مناسبی از ظرفیت‌های بسیار ویژه کشاورزی استان اردبیل نشده است که برای جبران این موضوع، با استفاده از متخصصان مجرب با دانش ملی، برنامه‌ریزی تخصصی و متناسب با مناطق مختلف استان با لحاظ نظرات کشاورزان انجام خواهد شد.

عاملی گفت: کشاورزان استان اردبیل نیازمند برخی ماشین‌آلات کشاورزی هستند که با توجه به شرایط خاص فصلی استفاده از ماشین‌آلات، جهت خریداری ماشین‌آلات مورد نیاز توسط کشاورزان باید برنامه‌ریزی لازم از سوی دستگاه‌های مربوط انجام شود.

۱۰۰۰میلیارد تومان برای خرید پنبه شمال استان اردبیل تخصیص یافت

وی اظهار کرد: تکمیل و به‌روزرسانی آمار و اطلاعات برخی از بخش‌های حوزه کشاورزی استان اردبیل، از دیگر اقدامات برای کاهش مشکلات حوزه کشاورزی استان و افزایش بهره‌وری و بهره‌برداری در سال ۱۴۰۲ و سالیان آینده خواهد بود.

استاندار اردبیل افزود: تسریع روند صادرات سیب‌زمینی استان اردبیل در سطح ملی پیگیری خواهد شد تا روند صادرات این محصول مهم استان بدون مشکل انجام شود.

عاملی گفت: با پیگیری‌های مستمر در سطح ملی، ۱۰۰۰میلیارد تومان از سوی دولت سیزدهم جهت خرید پنبه شمال استان اردبیل اختصاص یافته است که حدود ۲۰۰میلیارد تومان از این مبلغ نیز پرداخت شده و این روند در حال انجام است.

پایان پیام


٢٣:٤٣ - چهارشنبه ٥ بهمن ١٤٠١    /    شماره : ٤١٠٨٢    /    تعداد نمایش : ٣٠٨خروج