چاپ        ارسال به دوست

لزوم اجرای پروژه‌های عمرانی توسط پیمانکاران در موعد مقرر/ زمین و تسهیلات برای مهاجرت معکوس روستاییان از حاشیه شهرها تخصیص می‌یابد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل با اشاره به انتظارات مردم برای تکمیل و آغاز بهره‌برداری از پروژه‌ها، بر اجرای پروژه‌های عمرانی توسط پیمانکاران در موعد مقرر و نظارت دستگاه‌های مربوط تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدکمال‌الدین میرجعفریان در شورای فنی استان اظهار کرد: با توجه به انتظارات مردم برای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌ها، پیمانکاران باید در مهلت تعیین‌شده فعالیت کنند که در غیر این صورت، تأخیر غیرموجه خواهد بود.

وی افزود: در همین راستا لازم است هر پیمانکاری به میزان ظرفیت خود قبول مسؤولیت کرده و در مهلت تعیین شده در قرارداد، پروژه را اجرا کند و همچنین نظارت و ارزیابی عملکرد پیمانکاران نیز با توجه به تعهدات آن‌ها در قبل از انجام پروژه‌ها، از سوی دستگاه‌های مربوط مورد تأکید است.

اهمیت فعالیت مستمر و بدون تعطیلی کارخانه‌های آسفالت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: فعالیت مستمر و بدون تعطیلی کارخانه‌های آسفالت اهمیت دارد و باید این کارخانه‌ها از هم‌اکنون که فصل غیرکاری است، آماده تولید بوده و در فصل کاری اقدام کنند.

میرجعفریان با اشاره به این‌که توجه به آموزش پیمانکاران و کارگران شاغل در اجرای پروژه‌ها و اهتمام دستگاه‌های مربوط در این زمینه ضروری است، بیان کرد: همچنین جریمه پیمانکاران از سوی تأمین اجتماعی در صورت عدم دریافت اعتبار، غیرقانونی است و کارفرمایان نباید در این مدت جریمه و بازداشت اسناد شوند.

وی گفت: با هدف تقویت مهاجرت معکوس روستاییان از حاشیه شهرها به روستاها، زمین رایگان ۳۰۰ متری و ۲۰۰میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت تعیین شده و به متقاضیان اختصاص می‌یابد و زمین مورد نیاز برای این امر هم در روستاهای مورد نظر تأمین شده است.

پایان پیام


٢٢:٥٤ - دوشنبه ٣ بهمن ١٤٠١    /    شماره : ٤١٠٧٠    /    تعداد نمایش : ١٨٥خروج