چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل تاکید کرد:

عزم جدی مدیران استان برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰

استاندار اردبیل بر عزم جدی مدیران استان برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ اعلامی از سوی مقام معظم رهبری تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل اکبر بهنام جو در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اظهار کرد: برنامه ریزی ها را بعد از بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری با تشکیل جلسه ای با حضور مدیران توسعه ای و فرمانداران خیلی سریع شروع کردیم.

وی افزود: در این جلسه تاکید کردیم که توسعه استان بر اساس برش شهرستانی و بر مبنای فرمایشات معظم له تدوین و عملیاتی شود.

رییس شورای برنامه ریزی استان ادامه داد: تاکید ما به مدیران این است موانعی که پیش روی تولید کنندگان است برداشته شده و تسهیلات لازم و پشتیبانی ها و موانع زدایی ها در اسرع وقت انجام شود.

وی افزود: پروژه های مهم با استفاده از ظرفیت بانک ها به خصوص بانک ملی و کشاورزی در حال انجام است و ما باید در سال جدید این موضوع را تقویت کنیم و با تسریع سیکل اخذ تسهیلات و کم کردن بروکراسی، موانع موجود را از بین ببریم.

استاندار اردبیل گفت: در سال ۹۸ از ظرفیت های بانک ها خوب استفاده کردیم و ما می توانیم پیشنهادهای کشوری در این خصوص ارائه کنیم.

وی افزود:  از تمامی مدیران خواسته ایم فرمایشات مقام معظم رهبری را به صورت عملی در جامعه عینیت بخشند و هر نوع پشتیبانی و مانع زدایی برای فعالیت سرمایه گذاران و حمایت از تولید کنندگان به نحو احسن انجام شود.

استاندار اردبیل گفت: در سال ۹۸ گام های بزرگی در بحث تولید در استان برداشته شد برق مصرفی در صنعت ۱۵ درصد رشد داشته است که این خود نشان دهنده حرکت در این بخش مهم و حیاتی است.

بهنام جو اضافه کرد: بودجه مادر سال ۹۹ نسبت به سال قبل، ۱۸ درصد رشد داشت و در برخی حوزه ها به خصوص موضوع راه بسیار خوب عمل کردیم و در جذب بودجه رتبه اول کشوری را به دست آوردیم.

وی ادامه دهد:  در سال گذشته ۲۸۰ میلیارد تومان برای چهارخطه کردن راه ها گرفتیم و در بحث راه آهن بالاترین ‌‌اعتبار را داریم.

وی افزود: برای آب منطقه ای نیز در سال ۹۹، در پیوست بودجه ۷۰ میلیارد تومان بود ولی عملکرد استان ۴۵۰ میلیارد تومان شد و در بودجه سال ۱۴۰۰ برای آب استان ۲۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

استاندار اردبیل ادامه داد: امسال باید کاری بکنیم که  پایاب سد خداآفرین را تمام کنیم و برای این منظور ۲۰۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم که  با وجود کمبود اساسی در این زمینه می توانیم با تدبیر و راه‌های قانونی این کمبود را حبران کنیم.

استاندار اردبیل تاکید کرد برای تمامی شهرستان ها برنامه داریم که واحدهای تولیدی دارای مشکل حمایت و پشتیبانی شوند و بتوانند به چرخه تولید برگردند و از طرف دیگر سرمایه گذاری های جدید نیز ایجاد شود.


١١:١١ - يکشنبه ١ فروردين ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٠٣٥    /    تعداد نمایش : ١٢١٢خروج