چاپ        ارسال به دوست

دور سوم سفر شهرستانی به مشکین‌شهر؛

تفرقه‌افکنی مانعی برای جبران عقب‌ماندگی‌های استان اردبیل است/ دهکده گردشگری در منطقه وله‌زیر مشکین‌شهر احداث می‌شود

استاندار اردبیل تفرقه‌افکنی را مانعی برای پیشرفت و جبران عقب‌ماندگی‌های استان دانست و گفت: اتحاد و همدلی یکپارچه در بین مسؤولان و مردم استان اردبیل، باعث پیشرفت و ترقی همه شهرستان‌های استان خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان مشکین‌شهر اظهار کرد: طی بیش از یک سال اخیر، در بخش‌های گوناگون استان اردبیل همچون راه‌های مواصلاتی، برق، گاز و... اقدامات اساسی و زیربنایی آغاز شده و تفرقه‌افکنی مانعی برای پیشرفت و جبران عقب‌ماندگی‌های استان است.

وی افزود: اتحاد و همدلی یکپارچه در بین مسؤولان و مردم استان اردبیل، باعث پیشرفت و ترقی همه شهرستان‌های استان خواهد بود و پیشران‌های اقتصادی هر منطقه نسبت به ظرفیت خود فعال خواهد شد.

استاندار اردبیل بیان کرد: در خصوص منطقه آزاد، قانون فقط یک نقطه منطقه آزاد استان اردبیل را قبول داشته و دولت و به تبع آن استانداری هم مجری قانون است اما برای اجرای منطقه آزاد از ۴ نقطه، موضوع به‌صورت ملی در حال پیگیری است و حتی در صورت اجرا از یک نقطه، درخواست الحاق نقاط دیگر به نقطه اول ارائه خواهد شد.

عاملی ادامه داد: در حال حاضر در استان اردبیل حدودا ۲هزار تخت بیمارستانی فعال وجود دارد که در این زمینه حداقل یک‌هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی کمبود داریم و پیگیر رفع این کمبود هستیم چراکه توزیع پزشکان متخصص و تجهیزات درمانی بر اساس تخت بیمارستانی است.

راه برون‌رفت از وضعیت موجود، افزایش تولید در بخش‌های مختلف است

وی اظهار کرد: برای برون‌رفت از وضعیت موجود استان اردبیل، باید در حوزه تولیدات کشاورزی، تولید صنعت، تولید خدمات گردشگری و... افزایش قابل توجهی انجام شود.

استاندار اردبیل تصریح کرد: استان اردبیل در حوزه گردشگری ظرفیت‌های بی‌نظیر ملی و جهانی دارد و جهت ورود گردشگران به استان باید دهکده‌های گردشگری با خدمات هتل‌های ۵ ستاره احداث شود که در این راستا مجموعه سرمایه‌گذاری صندوق ملل در منطقه گردشگری وله‌زیر مشکین‌شهر، دهکده گردشگری با خدمات هتل ۵ ستاره احداث خواهد کرد.

عاملی افزود: شهرستان مشکین‌شهر دارای ظرفیت مهم پرورش آبزیان استان اردبیل است و در همین راستا طی سال آینده یک پروژه پرورش ماهی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی اظهار کرد: هر اقدام مخرب در پارک جنگلی مشکین‌شهر طی سریع‌ترین زمان از طریق سازمان بازرسی استان اردبیل بررسی شده و در صورت وقوع تخلف در هر سطحی، با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.

استاندار اردبیل گفت: احداث ساختمان جدید شهرداری مشکین‌شهر در مرکز یکی از پارک‌ها اقدام قابل قبولی نیست و انتقال ساختمان مذکور در مکان مناسبی که تعارضی نداشته و ایجاد ترافیک نکند، پیشنهاد می‌شود.

پایان پیام


٢٣:١٨ - پنج شنبه ٢٩ دی ١٤٠١    /    شماره : ٤١٠٣٢    /    تعداد نمایش : ٣٦١خروج