نقشه سایت|صفحه اصلی|تماس با ما|نظرسنجی
سال ۱۴۰۲؛ سال «مهار تورم و رشد تولید»
پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٤٠٣
اخبار > طرح واکسیناسیون فعال اجرا می شود


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

طرح واکسیناسیون فعال اجرا می شود

استاندار اردبیل گفت: در راستای صیانت از جان مردم تزریق واکسن در همه اقشار شتاب می گیرد و طرح واکسیناسیون فعال با بکارگیری از تمام ظرفیت ها در سطح استان اجرایی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، سید حامد عاملی در چهل و پنجمین جلسه  قرارگاه استانی شهید سلیمانی که در سپاه حضرت عباس(ع) برگزار شد اظهار کرد: با توجه به شروع سال تحصیلی جدید باید از ظرفیت آموزش و پرورش و دانشگاه های استان برای واکسینه کردن دانش آموزان و دانشگاهیان با شتاب بیشتری استفاده کنیم.

 وی با اشاره به اینکه در طرح واکسیناسیون فعال الزام و ضرورت برای افرادی که تاکنون واکسن دریافت نکرده اند وجود دارد افزود: با بهره گیری از تمام ظرفیت ها اکیپ های واکسیناسیون بصورت محله محور، قشر محور و خانه به خانه طرح را اجرا خواهند کرد تا قبل از آغاز پیک ششم ایمن سازی عمومی در استان صورت گیرد.

عاملی با بیان اینکه تردید مردم نسبت به واکسن های مورد تایید وزارت بهداشت با فرهنگ سازی منطقی برطرف می شود افزود: در کنار کمیته آموزش ، کمیته فرهنگی نیز با تولید محتوا جهت اقناع سازی افکار عمومی می تواند به ترغیب مردم نسبت به دریافت واکسن کمک کند.

وی تصریح کرد: با الگو برداری از استان های موفق با تولید محتوای مناسب و برجسته سازی اقدامات در خور توجه می توان نگرانی های مردم را کاهش داد و در جهت روزانه ۳۰هزار واکسن اقدام کرد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه تاکنون ۶۷درصد از مردم استان واکسن دز اول را دریافت کرده اند گفت:باید این میزان تا ۲۰ روز آینده به ۸۵درصد افزایش یابد و با برنامه ریزی های لازم دز دوم را هم زمان دریافت کنند و مردم نباید هیچگونه نگرانی از بابت عوارض واکسن ها داشته باشند و به کادر درمان و اکیپ های تزریق اعتماد کنند.

نماینده عالی دولت در استان اردبیل بیان کرد: ارایه آمارها باید توام با تحلیل باشد تا برای آینده نقشه راه جهت پیشگیری و کنترل ترسیم شود و می توان دانش آموزان ۱۲تا ۱۸ سال را تا پایان مهرماه واکسینه کرد.

این مسوول ادامه داد: آموزش و پرورش استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بسیج با اطلاع رسانی و فراخوان دانش آموزان و خانواده ها را ملزم به واکسینه شدن کنند چرا که در شرایط حاکم شیوع ویروس نوع جدید بیشتر دامن جوانان و افراد پایین ۲۰ سال را می گیرد. 

او گفت: خوشبختانه اکثر معلمان و اساتید واکسینه شده اند، در این راستا دانش آموزان و دانشجویان با حرف شنوی از معلمان رغبت بیشتری به واکسیناسیون از خود نشان می دهند.

سید حامد عاملی اظهار کرد: نظارت بر رعایت پروتکل ها با جدیت بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و چنانچه رعایت پروتکل ها در نقاط مختلف به ۸۵درصد نرسد جامعه ایمن نشده و وضعیت حاکم شکننده خواهد بود.

استاندار اردبیل در پایان از کادر درمان، عوامل بسیج و سپاه و دستگاه های عضو ستاد کرونا به عنوان پیش قراولان مبارزه با کرونا تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه جلسه فرمانده سپاه حضرت عباس (ع)، رییس دانشگاه علوم پزشکی، رییس دانشگاه محقق اردبیلی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی و مدیرکل آموزش و پرورش استان پیشنهاد و اقدامات انجام شده را تشریح کردند.


٠٩:٤٥ - يکشنبه ١١ مهر ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٢٥٦    /    تعداد نمایش : ٣٠٦١٦خروج