نقشه سایت|تماس با ما|نظرسنجی|صفحه اصلی
سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
سه شنبه ٠٥ بهمن ١٤٠٠
اخبار > خانواده های مبتلا مراقب انتقال ویروس به دیگران باشند


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

خانواده های مبتلا مراقب انتقال ویروس به دیگران باشند

استاندار اردبیل گفت: آن دسته از خانواده هایی که درگیر بیماری کرونا شده اند، با قرنطینه خود از انتقال آن به دیگران خودداری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در گفت و گوی ویژه خبری افزود: ویروس دلتای کرونا قدرت شیوع بالایی دارد و همه گروه های سنی اعم از جوانان و کودکان را نیز درگیر می کند.

وی با بیان اینکه از بین جوانان هم فوتی ناشی از کرونا دیده می شود، اظهار کرد: میانگین سنی فوتی ها در کرونای دلتا پایین آمده و همه باید مراقبت های لازم را با رعایت فاصله و پروتکل های بهداشتی به عمل آورند.

استاندار اردبیل ضمن گرامیداشت روز پزشک و قدردانی از تلاش های نیروهای درمان در ایام کرونایی افزود: با توجه به افزایش شمار بستری ها نیروهای درمانی و پزشکان خسته شده اند و لازم است مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیش از پیش تلاش کنند.

بهنام جو گفت: در چند ماه گذشته پزشکان با ۱۷۰ نفر بستری در بیمارستان ها مواجه بودند که این میزان با همان تعداد پزشک به ۸۷۴ نفر بیمار رسیده است و پزشکان این تعداد بیمار را  تحت نظر دارند.

وی تصریح کرد:  روزانه هزار و ۲۰۰ نفر هم برای تزریق رمدسیور به مراکز درمانی مراجعه می کنند که این تعداد هم بر انبوه بیماران افزوده  می شود.

استاندار اردبیل به اقدامات تکمیلی تجهیزات بیمارستانی برای ارایه خدمات به بیماران کرونایی اشاره کرد و از افتتاح بخش ای سی یو در بیمارستان امام رضا با همکاری سپاه خبر داد.

وی ضمن قدردانی از همکاری سپاه در دوره های مختلف کرونا اظهار کرد: از ابتدای شروع به کار مدیریت کرونا ازسال گدشته با ورود بسیج و سپاه فعالیت های مبارزه با کرونا انسجام یافت.

بهنام جو بیان کرد: ۴۰ جلسه در ستاد فرماندهی سردار سلیمانی برگزار و اقدامات مربوط به پیگیری و قرنطینه بیماران کرونایی انجام شد.

استاندار اردبیل همکاری ارتش برای مدیریت کرونا را یادآور شد و گفت: نهاد ارزشی ارتش نیز ۷۰ تخت نقاهتگاهی دایر کرده و نیروی زمینی سپاه نیز  اکیپ پرستاری و پزشکی بدای بخشی از بیمارستان ها را تامین می کند.

 استاندار اردبیل با تاکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل های بهداشتی از سوی مردم اظهار کرد: در پیک قبلی تا نزدیک ۶۴۰ بستری رفته بودیم که امروز ۸۷۴ نفر بستری در بیمارستان ها داریم و هنوز به نقطه اوج پیک هم نرسیده ایم .

وی افزود: باید مردم مراقبت بیشتری به عمل آورند تا مانند برخی استان های دیگر دچار مرگ و میر بالا نشویم.

استاندار اردبیل در ادامه کمبود واکسن و سرم را کشوری  دانست و علت آن را چند برابر شدن مصرف عنوان کرد و از حل این مشکل در چند روز آینده خبر داد.


١٥:٣٠ - سه شنبه ٢ شهريور ١٤٠٠    /    شماره : ٣٨٠٠٧    /    تعداد نمایش : ٦٦١خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:سه شنبه ٠٥ بهمن ١٤٠٠