چاپ        ارسال به دوست

پیشرفت بزرگراه سرچم امسال به ۷۵ کیلومتر می‌رسد/ اتخاذ تصمیماتی برای نقاط گلوگاهی راه‌آهن اردبیل

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد‌ عاملی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به بازدید مسؤولان کشوری و استانی از پروژه‌های بزرگراه سرچم و راه‌آهن اردبیل اظهار کرد: راه‌ها به‌عنوان زیرساخت ارتباطی، جزو مبانی اصلی پیشرفت استان اردبیل بوده و به همین منظور پروژه بزرگراه شمال - جنوب استان در حال اجرا است.

وی ادامه داد: در این راستا پروژه بزرگراه اردبیل - سرچم هم با توجه به این‌که مهم‌ترین راه دسترسی استان اردبیل به مرکز کشور است، اهمیت ویژه‌ای دارد.

استاندار اردبیل افزود: سال گذشته کار چهاربانده کردن حدود ۳۲ کیلومتر از این پروژه بزرگراهی تکمیل شد و امسال نیز طبق برنامه و با اقداماتی که در حال انجام است، این عدد به ۷۵ کیلومتر خواهد رسید.

عاملی بیان کرد: در خصوص قطعات ۵ و ۶ پروژه بزرگراه سرچم هم بررسی‌های کارشناسی و فنی در حال انجام است تا عملیات اجرایی آن‌ها هر چه سریع‌تر آغاز شود.

تصمیماتی برای نقاط گلوگاهی پروژه راه‌آهن اردبیل اتخاذ شد

وی تصریح کرد: در بازدید از راه‌آهن اردبیل - میانه که از مطالبات جدی مردم استان است، تصمیماتی برای نقاط گلوگاهی این پروژه اتخاذ شد تا اقدامات مربوط به زیرسازی و روسازی این پروژه که همزمان در حال انجام است، تا پایان سال جاری تعیین تکلیف شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: پروژه راه‌آهن اردبیل - پارس‌آباد هم به‌عنوان فاز دوم ارتباطات ریلی استان اردبیل در سطح ملی در حال پیگیری است.

عاملی گفت: همه تلاش مدیران دستگاه‌های اجرایی و نمایندگان استان اردبیل بر این است تا زیرساخت‌های مورد نیاز برای پیشرفت استان از جمله ارتباطات ریلی، زمینی و هوایی، تکمیل و ارتقا یابد.

پایان پیام


٢٢:٣٥ - چهارشنبه ٢ آذر ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٦٨٤    /    تعداد نمایش : ٢٥٤خروج