چاپ        ارسال به دوست

ضرورت استفاده از بازار سرمایه برای سرعت‌بخشی به اجرای برنامه اقتصادی استان اردبیل

استاندار اردبیل با اشاره به تدوین برنامه اقتصادی استان و ضرورت تأمین منابع مالی مورد نیاز، استفاده از بازار سرمایه را برای سرعت‌بخشی به امر تولید و اجرای برنامه اقتصادی در استان اردبیل ضروری دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، با حضور سیدحامد‌ عاملی، استاندار اردبیل، رئیس‌کل دادگستری استان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، مدیران استانی، رئیس اتاق بازرگانی اردبیل و نمایندگان بخش خصوصی، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل برگزار شد.

استاندار اردبیل در حاشیه این نشست در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان کرد: برای تحقق برنامه‌های تولید و اشتغال نیازمند تأمین منابع مالی هستیم که باید در این راستا از بازار سرمایه نیز علاوه بر تسهیلات، بهره ببریم.

اقدامات دولت برای رفع مشکلات مالی واحد‌های تولیدی

وی افزود: دولت نیز در راستای رفع مشکلات مالی واحدها اقداماتی چون پرداخت تسهیلات با کم‌ترین پیش‌پرداخت، امهال بدهی‌های بانکی و تعیین تکلیف بدهی‌های گذشته تسهیلات ارزی واحدها را برای جلوگیری از متضرر شدن تولیدکنندگان در دستور کار قرار داده است.

روند واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی اردبیل کوتاه‌تر شده است

استاندار اردبیل ادامه داد: با بررسی‌های اخیر موانع مخل تولید در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان و اقدامات انجام‌یافته، هم‌اکنون روند واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی کوتاه‌تر شده و جهت اختصاص درصدی از ارزش افزوده برای بهبود وضعیت شهرک‌ها نیز تلاش می‌شود.

تجهیز گمرک برای انتقال کالاها در کم‌ترین زمان ممکن، در دستور کار است

عاملی گفت: توجه به تجهیز گمرک برای انتقال کالاها در کم‌ترین زمان ممکن لازم بوده و این موضوع در دستور کار قرار گرفته است تا اقدامات لازم برای تجهیز گمرک استان اردبیل از طریق مرکز انجام شود.

وی اظهار کرد: تمام تلاش حوزه‌های مختلف در استان اردبیل اعم از نمایندگان و مسؤولان اجرایی در راستای تحقق برنامه اقتصادی تدوین‌شده و رونق تولید و اشتغال استان است.

پایان پیام


١١:٣٤ - شنبه ٢٨ آبان ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٦٤٩    /    تعداد نمایش : ٣٩٠خروج