چاپ        ارسال به دوست

بازدید استاندار اردبیل از ۶ پروژه شهرستان اردبیل؛

ارتقای کمی و کیفی آب اردبیل در دست اجرا است/ ۷۰ واحد جهش تولید مسکن در اردبیل آماده واگذاری شد

استاندار اردبیل با اشاره به ضرورت ارتقای کمی و کیفی آب شهر اردبیل، اجرای پروژه‌هایی همچون طرح جامع تأمین آب پایدار، خط انتقال دوم از سد یامچی به تصفیه‌خانه آب، پروژه جلبک‌زدایی از آب، بهبود وضعیت تصفیه‌خانه و بازسازی تجهیزات و تأسیسات آن را در این راستا عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد‌ عاملی با همراهی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندار اردبیل و تعدادی از مسؤولان، از ۶ پروژه شهرستان اردبیل شامل بازسازی تصفیه‌خانه آب، پروژه‌های جهش تولید مسکن ۷۰ واحدی کارگر و ۱۵۰ واحدی داروپخش، خانه وزنه‌برداری، تالار شهر، موزه دفاع مقدس و مجتمع فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار بازدید و آخرین وضعیت پیشرفت این پروژ‌ه‌ها را از نزدیک بررسی کرد.

استاندار اردبیل در حاشیه این بازدیدها در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به برخی گلایه‌های مردمی در خصوص کیفیت آب شهر اردبیل، پروژه‌هایی برای ارتقای کیفی آب آغاز شد و پروژه جلبک‌زدایی از آب، ارتقای وضعیت تصفیه‌خانه آب اردبیل و بازسازی تجهیزات و تأسیسات آن در حال انجام بوده و خط انتقال دوم آب از سد یامچی به تصفیه‌خانه اردبیل تقریبا به اتمام رسیده است.

پیگیری جدی طرح جامع تأمین آب پایدار همه شهرستان‌های استان اردبیل

عاملی ادامه داد: در خصوص ارتقای کمی آب برای پاسخ‌گویی به نیاز آب مصرفی، طرح جامعی برای تأمین آب پایدار همه شهرستان‌های استان اردبیل تدوین شده و به‌صورت جدی در حال پیگیری است اما برای کوتاه‌مدت هم اقداماتی انجام می‌شود.

۷۰ واحد جهش تولید مسکن در اردبیل آماده واگذاری شد

استاندار اردبیل بیان کرد: پروژه جهش تولید مسکن ۷۰ واحدی کارگر اردبیل تکمیل شده و واگذاری آن طی هفته‌های آینده آغاز می‌شود و پروژه جهش تولید مسکن ۱۵۰ واحدی داروپخش اردبیل هم مقرر شد تا پایان امسال به اتمام برسد.

۳۰میلیارد تومان برای تکمیل اماکن ورزشی استان اردبیل تخصیص می‌یابد

وی گفت: برای تکمیل اماکن ورزشی نیمه‌تمام استان اردبیل سال گذشته نزدیک به ۲۰میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت و امسال هم با وجود محدودیت اعتباری، ۳۰میلیارد تومان دیگر برای این منظور اختصاص خواهد یافت.

خانه وزنه‌برداری اردبیل امسال تکمیل می‌شود

عاملی تصریح کرد: خانه وزنه‌برداری اردبیل از مجموعه‌های ورزشی ارزشمند استان و کشور بوده و امیدواریم تا دهه فجر امسال تکمیل و برای برگزاری مسابقات آماده شود.

تکمیل پروژه تالار شهر اردبیل از طریق منابع ملی پیگیری‌ می‌شود

استاندار اردبیل افزود: در بازدید از پروژه تالار شهر اردبیل مقرر شد برای تکمیل آن به‌عنوان پروژه مهم در حوزه فرهنگ و هنر استان اردبیل که سال‌ها نیمه‌تمام مانده، از طریق منابع ملی و ماده ۵۶ پیگیری‌های لازم انجام پذیرد.

تلاش برای بهره‌برداری از موزه دفاع مقدس اردبیل در سال آینده

وی ادامه داد: برای تکمیل پروژه موزه دفاع مقدس اردبیل به‌عنوان یکی از پروژه‌هایی که سال‌ها نیمه‌تمام مانده، امسال نزدیک به ۹میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته و تلاش می‌شود با تخصیص بخش دیگری از اعتبار مورد نیاز، این پروژه در سال آینده به بهره‌برداری برسد.

بخشی از بدهی‌های پروژه مجتمع فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار پرداخت می‌شود

عاملی اظهار کرد: بخشی از مجتمع فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار اردبیل تکمیل شده و برای تکمیل کل این مجتمع ۵۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است که مقرر شد با پرداخت قسمتی از بدهی‌ها و تأمین اعتبار مورد نیاز، کل این پروژه تکمیل و برای استفاده در اختیار مردم و جانبازان قرار گیرد‌.

پایان پیام


٢٣:١٨ - چهارشنبه ١٨ آبان ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٥٧٧    /    تعداد نمایش : ١٦٣خروج