چاپ        ارسال به دوست

اهمیت ترسیم ظرفیت فرامنطقه‌ای برای طرح‌های گردشگری استان اردبیل

استاندار اردبیل با تأکید بر توجه به جذب گردشگران بین‌المللی برای مناطق گردشگری استان، خواستار ترسیم ظرفیت فرامنطقه‌ای برای طرح‌های گردشگری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در نشست عمران شهری که با محوریت بررسی طرح گردشگری دریاچه پیله‌سحران (شورگلی) برگزار شد، اظهار کرد: باید در طراحی و اجرای طرح‌های گردشگری استان اردبیل، افق چندین ساله را با لحاظ پذیرش گردشگران بین‌المللی در نظر بگیریم.

وی افزود: استان اردبیل دارای ظرفیت‌های طبیعی و خدادادی در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری است اما استفاده بهینه‌ای از این ظرفیت‌ها برای حضور گردشگران بین‌المللی نشده که توجه به نیازمندی‌های سنین و سلیقه‌های مختلف در یک مکان گردشگری و تفریحی، ضروری است.

استاندار اردبیل بیان کرد: بررسی تمامی جوانب و برآورد سرمایه مورد نیاز برای طرح پیشنهادی گردشگری در محدوده دریاچه پیله‌سحران لازم بوده و باید با توجه به وجود جذابیت‌های کم‌نظیر در این منطقه، ایده تکمیلی نیز تهیه و ارائه شود.

لازم به ذکر است؛ در این نشست مشاور و سرمایه‌گذار این طرح گردشگری گزارشی از طرح تهیه‌شده ارائه کرد و همچنین در ادامه نشست با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل، طرح بازگشایی محدوده بازار و مجموعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی بررسی شد.

پایان پیام


٢٣:٥٤ - چهارشنبه ٣٠ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٣٩٥    /    تعداد نمایش : ٤٥خروج