چاپ        ارسال به دوست

وزیر ورزش: سرانه ورزشی شهرستان‌ها نیازمند افزایش است/ ظرفیت مهم استان اردبیل برای احداث کمپ تیم‌های ملی

وزیر ورزش‌وجوانان با بیان این‌که سرانه ورزشی شهرستان‌ها نیاز به افزایش دارد، گفت: ظرفیت‌های طبیعی استان اردبیل برای ورزش و احداث اماکن ورزشی بسیار مناسب بوده که استفاده از این ظرفیت‌ها به‌صورت جدی پیگیری می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، دکتر سیدحمید سجادی در جریان سفر به استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سرانه ورزشی شهرستان‌ها نیاز به افزایش دارد و در این راستا ظرفیت‌های طبیعی استان اردبیل برای ورزش و احداث اماکن ورزشی بسیار مناسب است.

وی افزود: استفاده از این ظرفیت‌های قابل توجه استان اردبیل نیاز به پیگیری جدی دارد که به این منظور نشست‌هایی در تهران با کمک و همراهی نمایندگان استان در مجلس برگزار خواهد شد.

استان اردبیل خاستگاه قهرمانان و پهلوانان ورزشی کشور است

وزیر ورزش‌وجوانان ادامه داد: استان اردبیل در رشته‌های ورزشی مختلف سرآمد بوده و خاستگاه بسیاری از قهرمانان و پهلوانان ورزشی کشور است.

سجادی بیان کرد: هدف اصلی از سفر به استان اردبیل، رسیدگی به پروژه‌های ورزشی و نگاه ویژه به زیرساخت‌ها و همچنین استانداردسازی مجموعه‌های ورزشی قدیمی استان است.

ظرفیت مهم استان اردبیل برای احداث کمپ تیم‌های ملی

وی تصریح کرد: به این منظور از منابع و مصوبات مختلف موجود و راهکارهای قانونی استفاده خواهد شد و بهره‌گیری از منابع ۰/۲۷درصد از مالیات بر ارزش افزوده، یکی از این منابع است.

وزیر ورزش‌وجوانان گفت: کمپ تیم‌های ملی یکی از نیازهای کشور است و اگر در کشور کمپ‌های مناسب و دارای امکانات باشد، دیگر نیازی به کمپ‌های خارجی نخواهد بود و اردبیل یکی از استان‌های دارای ظرفیت در این زمینه است که می‌توان کمپ‌های تیم ملی را در این استان دایر کرد.

انتهای پیام


١٤:٢٧ - دوشنبه ٢٨ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٣٨٥    /    تعداد نمایش : ٤٥٨خروج