چاپ        ارسال به دوست

سیاست‌گذاری‌ها و نگرش انسان‌ها، ۲ مولفه مهم در حفاظت از محیط زیست

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل سیاست‌گذاری‌ها و نگرش انسان‌ها را ۲ مولفه مهم در حوزه حفاظت از محیط‌زیست و منابع طبیعی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، با حضور سیدکمال‌الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل، مسؤولانی از سازمان‌های منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست کشور و اساتید دانشگاه، سومین کنفرانس بین‌المللی و ششمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست و دومین کنفرانس ملی مدیریت سبز پسماند در دانشگاه محقق اردبیلی آغاز به‌کار کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل در این کنفرانس گفت: در حوزه حفاظت از محیط‌زیست و منابع طبیعی، سیاست‌گذاری‌ها و راهبردهای تدوین‌شده در سطح کلان و انسان‌ها و نحوه نگرش آن‌ها، ۲ مولفه مهم هستند.

وی افزود: اگر خود انسان به حفاظت از محیط‌زیست و منابع طبیعی پایبند نباشد، همه برنامه‌ها بی‌نتیجه می‌ماند که در این حوزه نیازمند آسیب‌شناسی هستیم و تا زمانی که آسیب‌ها را نشناسیم، نتیجه نمی‌گیریم.

میرجعفریان تصریح کرد: مدیریت پسماند باید به‌صورت تلفیقی از علم و عمل انجام شود و برای حفاظت از محیط‌زیست و منابع طبیعی هم نیازمند برنامه جامع و اثربخش هستیم که این برنامه باید از دل همایش‌های علمی و پژوهشی بیرون بیاید.

انتهای پیام


٢٣:٢٧ - دوشنبه ٢١ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٣٥٦    /    تعداد نمایش : ٦٩خروج