چاپ        ارسال به دوست

برنامه‌ریزی برای ارتقای وضعیت استان اردبیل در زمینه کنکور و نمرات نهایی در دستور کار است

استاندار اردبیل با اشاره وضعیت نامطلوب استان در زمینه کنکور سراسری و نمرات نهایی، از برنامه‌ریزی‌های تخصصی برای ارتقای این وضعیت خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در شورای آموزش‌وپرورش استان گفت: متأسفانه رتبه استان اردبیل در کنکور امسال ۲۵ کشوری بود و این یک زنگ خطر بسیار مهمی برای استان محسوب می‌شود که در این خصوص، برنامه‌ریزی‌های لازم توسط متخصصان حوزه آموزش و کنکور در دستور کار است و کلاس‌های ویژه و تخصصی کنکور با حضور اساتید مجرب ملی و استانی برگزار خواهد شد.

وی افزود: وضعیت استان اردبیل در حوزه نمرات نهایی هم نامطلوب است که برای اصلاح این وضعیت کلاس‌های فوق‌العاده با حضور اساتید مجرب و با استفاده از جزوات طراحی‌شده تخصصی در طول سال‌ تحصیلی برگزار خواهد شد.

اهمیت مدارس در پیشگیری از مشکلات اجتماعی و سلامت

استاندار اردبیل اظهار کرد: در حوزه‌های اجتماعی و سلامت برنامه‌ریزی‌های تخصصی برای آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان در زمینه سواد رسانه‌ای، عفاف و حجاب، مهارت‌های اجتماعی و فردی، پیشگیری از بیماری‌ها و... در حال انجام است و در حوزه معلمان پرورشی، مربیان بهداشت و مشاوران مدارس سطح استان اردبیل هم برنامه‌های مرتبط تدوین خواهد شد.

عاملی ادامه داد: پیشگیری از مشکلات اجتماعی و سلامت استان اردبیل با آموزش‌های مناسب در مدارس، امکان‌پذیر است و در این راستا باید توجه حداکثری به حوزه آموزش‌وپرورش شده و سرمایه‌گذاری‌های لازم انجام شود.

ضرورت ارائه امکانات آموزشی برای دانش‌آموزان مناطق محروم

وی بیان کرد: با توجه به استعدادهای موجود در مناطق محروم استان اردبیل، باید برنامه‌ریزی‌های دقیق جهت ارائه امکانات لازم آموزشی در دستور کار دستگاه‌های اجرایی مربوطه باشد و تجهیز آزمایشگاه‌ها و کتابخانه‌های مدارس هم تسریع شود.

استاندار اردبیل گفت: در طول زمان شیوع بیماری منحوس کرونا، ضربه سنگینی به حوزه آموزش‌وپرورش وارد شده است؛ با توجه به حضوری بودن سال تحصیلی آینده، اقدامات مورد نیاز برای بازگشایی مدارس با شرایط مناسب انجام می‌شود.

انتهای پیام


٢٣:٤٦ - پنج شنبه ١٧ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٣٣٢    /    تعداد نمایش : ١٠٠خروج