چاپ        ارسال به دوست

معاون رئیس‌جمهور: ۱۰درصد از اعتبارات فرهنگی دستگاه‌ها به حوزه ایثار و شهادت اختصاص یابد

معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اعتبارات فرهنگی دستگاه‌ها، اختصاص ۱۰درصد از این اعتبارات را به حوزه ایثار و شهادت ضروری دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، دکتر سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان اردبیل بیان کرد: ۱۰درصد از اعتبارات فرهنگی باید برای حوزه ایثار و شهادت اختصاص یابد.

وی افزود: دیوارنگاری، پلاک‌کوبی نام شهدا بر سر در منازل والدین‌شان و نام‌گذاری گذرها و کوچه‌ها به نام شهدا، از جمله مهم‌ترین اقدامات فرهنگی در راستای حفظ یاد و نام شهدا و ایثارگری آنان است.

اختصاص ۵درصد از طرح ملی مسکن به خانواده شهدا و ایثارگران

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: دولت به‌طور ویژه در راستای رفع مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران مصمم است و در طرح ملی مسکن نیز ۵درصد از آن باید به خانواده شهدا و ایثارگران اختصاص یابد.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه آحاد جامعه و مسؤولان بوده و تولید برنامه‌های فرهنگی فاخر از جمله مستند،  فیلم کوتاه و سریال در این خصوص مورد تأکید قرار است.

ضرورت توجه به تأمین نیازمندی‌های اولیه خانواده شهدا

سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل نیز در این نشست بیان کرد: تأمین برخی امکانات اولیه برای والدین شهدا از جمله خدمات درمانی و مسکن ضروری بوده که این موضوع نیازمند توجه مسؤولان ملی و استانی است.

وی افزود: در خصوص تبدیل وضعیت فرزندان شهدا و ایثارگران اقدامات لازم در حال انجام بوده و تاکنون تبدیل وضعیت ۶۵۰ نفر از آنان انجام گرفته است.

عاملی گفت: در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای زائران راهیان نور، مجتمع فرهنگی اردبیل در جنوب کشور در حال اجرا بوده که با تکمیل آن، خدمات فرهنگی به زائران راهیان نور ارائه می‌شود.

حفظ ارزش‌های شهدا و ایثارگران با خدمت‌رسانی مسؤولان به مردم

وی تصریح کرد: در حال حاضر وظیفه ما مسؤولان به پاس قدردانی و حفظ ارزش‌های شهدا و ایثارگران، خدمت‌رسانی به مردم و احصای نیازمندی‌های آنان است.

استاندار اردبیل ادامه داد: تلاش برای رفع مشکلات مردم و حل معضل اشتغال برای عموم مردم و خانواده ایثارگران ضروری است؛ اشتغال یک امر تبعی بوده و ایجاد آن نیازمند تأمین زمینه‌ها و زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری است.

عاملی اظهار کرد: با توجه به تدوین برنامه پیشرفت استان اردبیل و ارائه برنامه‌های تحول‌آفرین در قالب آن، امیدواریم با اجرای این برنامه‌ها زمینه پیشرفت استان فراهم آید.

انتهای پیام


١٦:٠٢ - جمعه ٤ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٢٠٣    /    تعداد نمایش : ٥٨٨خروج