چاپ        ارسال به دوست

مبارزه با قاچاق، حفظ حرمت قانون و حراست از سرنوشت جامعه است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل با اشاره به اهمیت عمل به قانون مبارزه با قاچاق، این اقدام را در راستای حفظ امنیت و حراست از سرنوشت اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی جامعه دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، رضا قاسمیان در نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل گفت: وقتی برای یک موضوع، قانونی تدوین شد، پای حفاظت و حراست از مقوله‌های حیاتی یک جامعه مد‌نظر بوده و همه باید به آن قانون پایبند بوده و اجرا کنند.

وی افزود: وقتی فردی با بی‌توجهی و بی‌حرمتی به قانون، اقدام به قاچاق و کسب مال نامتعارف می‌کند، قطعا در هزینه‌کرد آن درآمد نیز به‌دلیل عدم ارزش‌گذاری به قانون، جامعه را دچار مشکل می‌کند.

به‌روزرسانی و آموزش فعالان بخش مبارزه با قاچاق ضروری است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل تصریح کرد: برنامه‌ریزی و اقدامات اصولی با احصای آمارها و کنترل داده‌ها در امر ورود و خروج کالاها و دسترسی به این اطلاعات در مدیریت و تصمیم‌گیری‌ها حائز اهمیت است.

قاسمیان اظهار کرد: آموزش فعالان بخش مبارزه با قاچاق ضروری است و مبارزه‌کنندگان با قاچاق کالا باید اطلاعات خود را به‌روز کرده و با اشرافیت به تمامی جوانب توان خود را در برابر متخلفان ارتقا دهند.

لازم به ذکر است؛ در این نشست، محمدعلی مجتهدی‌نیا، دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان اردبیل، گزارشی از اقدامات انجام‌گرفته با همکاری دستگاه‌های مرتبط در امر مبارزه با قاچاق برخی اقلام ارائه کرد و خواستار انجام بازرسی‌های هدفمند شد.

انتهای پیام


٢٢:٠٧ - يکشنبه ٣٠ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٤٠١٧٥    /    تعداد نمایش : ١٢٠خروج