چاپ        ارسال به دوست

روند جهشی توسعه بزرگراه‌ها در استان اردبیل

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدکمال‌الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل اظهار کرد: با ارزیابی، تحلیل و بررسی‌های انجام‌شده به این نتیجه رسیدیم که رتبه استان اردبیل در ۱۵ شاخص عمده از متوسط کشوری پایین‌تر است که باید شاهد همت جمعی برای ارتقای این شاخص‌ها باشیم.

وی افزود: یکی از این شاخص‌هایی که استان اردبیل از آمار پایین رنج می‌برد، بحث تأمین آب شرب شهرها و روستاها است که در این راستا با هدف محرومیت‌زدایی، آب‌رسانی به ۴۵۴ روستا با همراهی سپاه در حال انجام است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل ادامه داد: دومین اولویت استان اردبیل در رسیدن به شاخص‌های کشوری، توسعه راه‌ها و بحث زیرساخت‌های حمل‌ونقل است و اردبیل جزو معدود مراکز استان بوده که با بزرگراه به مرکز کشور متصل نشده است.

تکمیل زیرساخت‌های ارتباطی، اولویت اصلی توسعه استان اردبیل است

میرجعفریان بیان کرد: هم‌اکنون توسعه بزرگراه‌ها در محورهای مواصلاتی استان اردبیل با احداث ۲۰۰ کیلومتر در اولویت قرار دارد و در کنار آن پروژه راه‌آهن اردبیل نیز برای توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل به‌سرعت در حال اجرا بوده و مراحل تکمیل آن را شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: تکمیل زیرساخت‌های ارتباطی و حمل‌ونقل، اولویت اصلی توسعه استان اردبیل است و با توجه به گردشگرپذیر بودن استان، زیرساخت راه از مهم‌ترین مؤلفه‌ها بوده که در این راستا توسعه بزرگراه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام


٢١:٣٣ - جمعه ١٤ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٤٠١١٢    /    تعداد نمایش : ٥٦خروج