چاپ        ارسال به دوست

اخذ موافقت از معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور برای اختصاص اعتبار ۱۲۰۰میلیارد ریالی جهت تکمیل کارخانه نوآوری، تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان و تجهیز آزمایشگاه‌های تخصصی اردبیل

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، نشست مشترک سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس پارک علم‌و‌فناوری استان اردبیل در راستای فراهم کردن برنامه‌های تحولی و اقدامات توسعه‌ای زیرساختی و توانمندسازی اقتصاد دانش‌بنیان استان در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

بررسی محورهای حمایت از توسعه زیرساخت فناوری و نوآوری و اقتصاد دانش‌بنیان استان اردبیل و افزایش دامنه حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از زیست‌بوم فناوری استان و ایجاد زمینه‌های توسعه زیرساختی از جمله موضوعات این نشست بود.

طی این نشست موافقت دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور جهت تخصیص منابع مالی به میزان ۳۵۰میلیارد ریال به‌منظور تکمیل کارخانه نوآوری اردبیل اخذ و برای حمایت از صندوق پژوهش و فناوری استان و کمک به نمونه‌سازی و تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان شرکت‌های استان نیز جمعا ۶۰۰میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شد.

موافقت با تخصیص اعتبار جهت خرید تجهیزات پیشرفته آزمایشگاه‌های تخصصی

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به راه‌اندازی موفقیت‌آمیز مجموعه آزمایشگاه‌های تخصصی استان اردبیل، با اعطای اعتبار جداگانه‌ای جهت خرید تجهیزات پیشرفته به میزان ۲۵۰میلیارد ریال موافقت کرد.

در این نشست حمایت از آماده‌سازی سایت ۳۵هکتاری پارک علم‌وفناوری استان اردبیل و پردیس‌های علم‌وفناوری مشترک پارک علم‌وفناوری استان با دانشگاه محقق اردبیلی و شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به‌منظور تکمیل زیست‌بوم فناوری و نوآوری استان در حوزه‌های مختلف به‌ویژه حوزه کشاورزی نیز مورد موافقت قرار گرفت.

انتهای پیام


٢٣:٤٤ - دوشنبه ١٠ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٤٠١٠٨    /    تعداد نمایش : ٧٩خروج