چاپ        ارسال به دوست

اعطای ۴۸۰میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ به طرح‌های تولیدی استان اردبیل

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در نشست بررسی روند جذب تسهیلات تبصره ۱۸ از سوی دستگاه‌های اجرایی بیان کرد: تاکنون در زمینه‌های گردشگری، خدماتی، صنعتی، کشاورزی، صنایع تبدیلی، ورزشی، علوم پزشکی و مسکن، حدود ۴۸۰میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ برای ۷۳۸ طرح در قالب تسهیلات سرمایه‌ای و سرمایه در گردش توسط بانک‌های عامل پرداخت شده است.

وی افزود: با توجه به این‌که فرصت جذب تسهیلات تبصره ۱۸ تا پایان مردادماه است، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها از هرگونه فرصت‌سوزی در این خصوص پرهیز کرده و واحدهای واجد شرایط را با متقاضیانی که برای دریافت تسهیلات مراجعه نکرده‌اند، جایگزین کنند.

دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان اردبیل پیگیر جدی جذب تسهیلات تبصره ۱۸ باشند

استاندار اردبیل اظهار کرد: مبالغ ابلاغی به استان اردبیل جهت جذب از محل این تسهیلات، فرصت مغتنمی برای طرح‌های مهم اقتصادی و تولیدی استان بوده و باید دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها کل مبلغ ابلاغی را تا پایان مرداد‌ماه تعیین تکلیف کنند.

عاملی تصریح کرد: با توجه به این‌که این تسهیلات ابلاغی، حق مردم استان اردبیل بوده و واحدهای تولیدی استان به این تسهیلات نیاز دارند، پیگیری جدی مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در این خصوص ضروری است.

لازم به ذکر است؛ در این نشست، مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان اردبیل گزارش اقدامات خود را در خصوص پرداخت تسهیلات از محل بند الف تبصره ۱۸ ارائه کردند.

انتهای پیام


٢١:٠٩ - سه شنبه ١١ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٤٠١٠٣    /    تعداد نمایش : ٨٠خروج