چاپ        ارسال به دوست

برگ زرین اردبیل در یکپارچگی کشور و عشق به اهل‌بیت(ع)

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل در آیین بزرگداشت روز ملی شیخ صفی‌الدین اردبیلی و روز اردبیل در نگارخانه خطایی اردبیل اظهار کرد: با وجود مظلومیت برهه تاریخی صفویه و نقش‌آفرینی خطه اردبیل در تاریخ، تمدن و هویت کشور، باید به‌نحوی عمل کنیم تا این سرمایه‌ها نمایان شود.

وی افزود: در عصر صفوی بزرگان و مفاخر این خطه خدمات بی‌نظیری را در تقویت یکپارچگی کشور و پاسداری از مرزها انجام داده و عشق به مکتب اهل‌بیت(ع) را در دل و جان این مردم نهادینه کردند.

استاندار اردبیل ادامه داد: رونمایی از آثار تاریخی به جا مانده از دوره صفوی در این ایام به‌همت دبیرخانه روز ۴ مرداد انجام شد و همچنین تدارک بیش از ۶۰ برنامه را در شهرستان‌ها و مرکز استان طی این ایام شاهد بودیم.

نیازمند احیای هویت‌های ارزشمند گذشته هستیم

عاملی بیان کرد: از جنبه عرفانی و معنوی سلسله صفویه و بزرگانی در این مقطع تاریخی نظیر سلطان حیدر و شاه اسماعیل توانسته‌اند به عظمت و ماندگاری اقدامات و فعالیت‌های رخ‌داده کمک کنند.

وی گفت: نیازمند احیای هویت‌های ارزشمند گذشته و میراث تاریخی در این حوزه هستیم و امیدواریم نتایج مطلوبی را در این زمینه شاهد باشیم.

انتهای پیام


٢٣:٤٤ - سه شنبه ٤ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٠٤٦    /    تعداد نمایش : ٥٩خروج