چاپ        ارسال به دوست

ترویج و تعالی فرهنگ مهارت‌آموزی در استان اردبیل مورد توجه باشد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد‌ عاملی، استاندار اردبیل در پیامی به‌مناسبت هفته ملی مهارت، از دست‌اندرکاران این حوزه خصوصاً فرمانداران خواست به ترویج و تعالی فرهنگ مهارت‌آموزی و گسترش همه‌جانبه آن به‌عنوان ضرورت جدی رشد و توسعه استان، توجه کرده و با اهتمام مضاعف، به گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام کنند که استان اردبیل در حوزه مهارت‌آموزی، به جایگاهی ممتاز دست یابد.

متن کامل پیام استاندار اردبیل به‌مناسبت هفته ملی مهارت و روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در عصر حاضر، مهارت به امتیازی تبدیل شده که دانایی و توانایی را از دنیای دانش تئوری به فضای واقعی کار پیوند می‌دهد. مهارت نه تنها تعالی اقتصادی، بلکه تعالی اجتماعی، فرهنگی و خانوادگی را هم می‌تواند به‌دنبال بیاورد. از سوی دیگر، تحولات چشمگیر در دنیا بیش از هر زمان دیگری ضرورت بهره‌مندی از مهارت‌های نو برای کسب قدرت و ثروت در بازار کار داخلی و جهانی را نمایان می‌سازد زیرا افرادی در میدان سخت رقابت، پیروز می‌شوند که بتوانند از عنصر مهم زمان برای فراگیری مشاغل نو همچون هوش مصنوعی، رباتیک و کسب‌وکارهای الکترونیک، بهره ببرند.

با این باور، در جامعه امروز که مهارت‌آموزی، پیش‌نیازی برای توسعه و رشد متوازن محسوب می‌شود ضروری است متولیان امر، اعم از آموزش‌وپرورش، دانشگاه و اداره‌کل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای در استان اردبیل که به‌جهت بهره‌مندی از ظرفیت مهم نیروی‌های جوان، به توسعه این آموزش‌ها در بستر جامعه و در محیط‌های دانشگاهی و عمومی نیاز دارد هم‌سو و همدل در ارتقای ‌فرهنگ ملی مهارت و متناسب‌سازی آموزش‌ها با بازار روز و نیازهای آینده جامعه، کوشا باشند تا با تغییر نگرش‌ها به کسب مهارت‌ها مبتنی بر شایستگی‌های حرفه‌ای، چرخ توسعه با هزینه کم‌تر و شتاب بیش‌تر به حرکت درآید.

اینک در هفته ملی مهارت و در آستانه ۶ مرداد «روز ملی کارآفرینی و آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای» ضمن گرامی‌داشت و تبریک این هفته به همه تلاش‌گران عرصه مهارت‌آموزی، انتظار دارم دست‌اندرکاران امر، خصوصاً فرمانداران شهرستان‌های استان به ترویج و تعالی فرهنگ مهارت‌آموزی و گسترش همه‌جانبه آن به‌عنوان ضرورت جدی رشد و توسعه استان، توجه کرده و با اهتمام مضاعف، به گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام کنند که استان اردبیل در حوزه مهارت‌آموزی، به جایگاهی ممتاز دست یابد.   

سید حامد عاملی - ۵ مرداد ۱۴۰۱

انتهای پیام


١٠:٤٩ - چهارشنبه ٥ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ٤٠٠٤٤    /    تعداد نمایش : ٧٧خروج